Majówka 2022 w Polsce. Bosacka pokazała "paragony grozy". 51 zł za gofry i prawie 90 zł za serniki

Katarzyna Bosacka poprosiła obserwujących jej profil o to, by przesłali jej zdjęcia paragonów z majówki 2022. Na udostępnionych zdjęciach widać, jakie ceny obowiązują m.in. nad morzem czy w Krakowie.

Katarzyna Bosacka poprosiła w mediach społecznościowych o przesyłanie do niej rachunków z restauracji. Niektóre z nich opublikowała później na Instagramie. Jakie paragony podesłali jej użytkownicy?

Zobacz wideo Rachunki za prąd i gaz co rusz idą do góry. Jak drogo może być za rok?

Majówka 2022 w Polsce. Katarzyna Bosacka pokazała "paragony grozy"

"Mamy Majówkę i do tego piękną pogodę - czego chcieć więcej...? No może tego, żeby podczas wypoczynku można było znaleźć coś pysznego w dobrej, nie za wysokiej cenie. Udostępniam kilka paragonów jakie dostałam od moich obserwatorów, którzy odpoczywają teraz w różnych miejscach w Polsce" - napisała Katarzyna Bosacka na Instagramie. 

  • 51 złotych za cztery gofry w Pobierowie nad morzem - najdroższy był z bitą śmietaną i owocami, który kosztował 18 złotych, a gofr z nutellą 15 złotych;
  • 135,40 złotych za dwa kawałki ryby, sałatkę i grzanki (bez dodatków, jak np. frytki) w Sopocie;
  • 82,93 zł za dwa 80 gramowe kawałki sernika, dwie kawy, herbatę i małe ciasteczka w Krakowie;
  • 212,25 zł za obiad dla trzech osób w Międzyzdrojach.
 

"Z kolei Pani Anna napisała, że oscypki w Zakopanem podrożały o 1-2 zł, więc różnica nie jest kolosalna" - dodała Bosacka o cenach w mieście, który co roku jest jednym z najczęściej odwiedzanych w majówkę.

W komentarzach do zdjęć pojawiło się wiele wpisów, że wysokie ceny są zwykle związane z tym, że turyści wybierają najbardziej oblegane miejsca. Użytkownicy wskazują też na inflację, która również spowodowała wzrost cen wszystkich produktów i usług. Niektórzy też podkreślają, że nie w każdej restauracji spotkamy się z aż tak wysokimi cenami.

Więcej o: