Będą utrudnienia przy płatnościach kartą w internecie. Banki zapowiadają przerwy techniczne

Klienci Banku Pocztowego, ING Banku Śląskiego i mBanku muszą przygotować się na zaplanowane przez banki weekendowe przerwy techniczne. Utrudnienia będą dotyczyć m.in. płatności kartą w internecie.

Bank Pocztowy, ING Bank Śląski i mBank zapowiadają przerwy techniczne. Klienci tych banków będą musieli przygotować się na utrudnienia w ten weekend.

Bank Pocztowy - prace administracyjne 7-8 maja od godz. 23:00 do 03:00

Z powodu zaplanowanych prac administracyjnych, klienci Banku Pocztowego nie będą mogli realizować transakcji kartą w Internecie z usługą 3DS wymagającą wprowadzenia kodu SMS (transakcje kartą w internecie wymagające uwierzytelnienia w bankowości elektronicznej będą działały bez zakłóceń).

Nie będzie również możliwości dodania karty do portfela cyfrowego XIAOMI PAY/ GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY (transakcje za pomocą tych portfeli cyfrowych przy użyciu wcześniej dodanych kart będą realizowane bez zakłóceń).

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

ING Bank Śląski - przerwa 7-9 maja

7 maja od 23:00 do północy, klienci ING Banku Śląskiego nie będą mogli zapłacić kartą w internecie w sklepach, które wymagają potwierdzenia 3D Secure (dodatkowej autoryzacji płatności kartą w Moim ING). Nie będzie można również przypisać karty do telefonu ani usunąć jej z urządzenia, do którego została wcześniej przypisana. Płatności mobilne będą działać normalnie. Bank zachęca, aby zakupy w internecie zrobić w innym czasie lub zapłacić za nie systemem BLIK.

Z kolei 8-9 maja od północy do godz. 02:30 ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe. Jak czytamy w komunikacie banku, w tym czasie mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji wpłat i wypłat kartą w urządzeniach sieci ING/Planet Cash.

mBank - utrudnienia 6 maja od godz. 03:00 do 04:00

W tym czasie mLinia będzie działała w trybie informacyjnym. Klienci nie zrealizują żadnej operacji. mBank informuje, że serwis internetowy, aplikacja mobilna oraz transakcje kartami będą działały bez zmian.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Next Station: Atom
Więcej o: