PKO BP podnosi oprocentowanie lokat. "Przekracza depozyty, które proponuje konkurencja"

PKO Bank Polski ogłosił nowe stawki oprocentowania lokat. Oferta jest skierowana zarówno do stałych, jak i nowych klientów banku. Podwyższenie oprocentowania depozytów to odpowiedź na apel premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki pod koniec kwietnia ganił banki za niskie oprocentowanie lokat. Wezwał do podwyższenia stawek do poziomu 3-4 proc. Powiedział również, że różnica między oprocentowaniem kredytów, sięgającym nawet 9 proc., a lokatami (około 1 proc.), nie powinna być tak duża.

Nie czekajcie dłużej, ponieważ jest to nadmierny zysk, który pojawia się w waszych portfelach, niesprawiedliwy zysk

- zwrócił się wówczas do banków Morawiecki

Zobacz wideo Dlaczego banki nie chcą podnieść oprocentowania lokat? Ekspert wyjaśnia

PKO BP podnosi oprocentowanie lokat

Prezeska PKO Banku Polskiego Iwona Duda powiedziała, że nowe stawki wzrosną do niemal 6 procent. Według Iwony Dudy, takie rozwiązanie złagodzi wpływ inflacji na oszczędności Polaków. 

To jest bardzo kompleksowa i szeroka oferta. Dostosowana jest do różnego typu klientów. Będzie znacznie przekraczała oprocentowanie depozytów, które proponuje obecnie konkurencja. Nasz nowy produkt, czyli mobilna lokata dostępna w cyfrowych kanałach, będzie na poziomie 5,75 procent

- dodała prezeska.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

20 maja wzrośnie oprocentowanie lokaty mobilnej, która będzie miesięczna (obecnie trzymiesięczna) - z 2,5 proc. do 5,75 proc. Można ją założyć w aplikacji mobilnej IKO, na kwotę do 50 tys. zł. Skorzystają z niej zarówno obecni, jak i nowi klienci. 

Inflacja wciąż rośnie 

Inflacja w kwietniu mierzona rok do roku wyniosła 12,4 procent. Dane podał Główny Urząd Statystyczny. W tym okresie ceny towarów wzrosły o 13,1 procent, a ceny usług o 10,1 procent. To niewielkie pogorszenie względem tzw. szybkiego szacunku opublikowanego przed dwoma tygodniami. Wówczas wskaźnik osiągnął poziom 12,3 proc. Jest to też najgorszy wynik od 24 lat.

Więcej o: