Edward Miszczak odchodzi z TVN. Mamy komunikat wysłany do pracowników. "Rozmawialiśmy na temat zmiany"

Z Grupy TVN odchodzi członek zarządu i dyrektor programowy Edward Miszczak. Dziennikarz był związany z TVN od momentu powstania stacji, czyli przez ostatnie 25 lat. Decyzję ws. odejścia miał podjąć samodzielnie.

Jako pierwszy informację o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN podał Press.pl. Gazeta.pl dotarła z kolei do treści komunikatu wysłanego do pracowników TVN.

Chciałabym Was poinformować, że Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy. Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niej bardzo dobrze przygotowani. W tym miejscu chcę podziękować Edwardowi za jego 25-letni wkład w rozwój TVN.

- napisała prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli.

Będąc od pierwszego dnia na pokładzie naszej firmy, Edward tworzył największe i najbardziej rozpoznawalne formaty i przyczynił się do wyjątkowego postrzegania marki TVN. To dzięki tak silnej ramówce TVN jest od wielu lat niekwestionowanym liderem rynku w Polsce. Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać, ale już teraz życzę mu wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości

- dodała.

Edward Miszczak pełnił rolę dyrektora programowego TVN od 1998 roku. Wcześniej pracował w radiu RMF FM,  gdzie od 1990 roku, aż do przejścia do telewizji, pełnił funkcję dyrektora anteny. 

Był także członkiem zarządu spółki TVN Grupa Discovery.

Edward Miszczak odchodzi z TVN. "To jest koniec epoki w polskich mediach"

"Edward Miszczak odchodzi z TVN. To jest koniec epoki w polskich mediach" - napisał na Twitterze Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

"Najważniejszy człowiek telewizji w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu - Edward Miszczak odchodzi z TVN. Był twórcą karier setek zastępów celebrytów. To on decydował, kto w Polsce był gwiazdą 'dziennikarstwa' i okolic" - dodaje Przemysław Pająk z SpidersWeb.

Więcej o: