Wybuchająca kawiarka z Ikea. Firma ostrzega przed ryzykiem i prosi o zwrot produktu

Ikea poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży kawiarki na płytę kuchenną. Istnieje bowiem ryzyko wybuchu przy użytkowaniu. Sklep prosi również o zwrot zakupionych już kawiarek.

Ikea informuje, że w celu otrzymania zwrotu pieniędzy, kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) można zwrócić w dowolnym sklepie. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Kawiarka może wybuchnąć, Ikea prosi o zwrot

Ikea zwraca się z prośbą o zaprzestanie używania kawiarki i kontakt w celu zwrotu pieniędzy. Firma poinformowała, że produkt jest wycofany ze względów bezpieczeństwa z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu urządzenia podczas użytkowania. 

Ryzyko to wzrosło po tym, jak zmieniono materiał oraz konstrukcję zaworu bezpieczeństwa. Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów

- czytamy w komunikacie Ikei. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Informację podał również UKOKiK. Jednocześnie Urząd zaznaczył, że informacje nie jest nakazem wycofania produktu z rynku, ani nakazu odkupienia przez producentów kawiarki od konsumentów. Ikea jednak poinformowała, że towar zostanie wycofany ze sprzedaży. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: