Rosja. Linie lotnicze Aerofłot zaciskają pasa. Stewardessy mają prowadzić spis papieru toaletowego

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot postanowiły wprowadzić ograniczenia związane ze środkami higienicznymi dostępnymi na pokładzie, m.in. papierem toaletowym. Rozwiązania obowiązują jak na razie tymczasowo, jednak możliwe, że zostaną wprowadzone na stałe. Wszystko bowiem przez problemy finansowe, z jakimi boryka się przewoźnik.

"The Moscow Times" poinformował, że w związku z załamaniem gospodarczym w rosyjskim przemyśle, linie lotnicze Aerofłot są zmuszane do oszczędzania pieniędzy. Jednym ze sposobów ma być między innymi wprowadzenie zasad dotyczących zużycia papieru toaletowego. 

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Rosja. Linie lotnicze Aerofłot zaciskają pasa. Ograniczenia mają dotyczyć papieru toaletowego

Dziennik powołuje się na informacje kanału Baza, według którego stewardessy rosyjskich linii lotniczych Aerofłotu podczas lotów do Turcji zostały poinstruowane, by prowadzić "ścisły spis papieru toaletowego". Niewykorzystane rolki miały zostać zwrócone.

Wprowadzone zasady nie dotyczą jednak wyłącznie papieru toaletowego. Kontrola zużycia ma bowiem dotyczyć także serwetek i ręczników papierowych. Rozwiązania zostały wprowadzone w trybie testowym począwszy od 3 czerwca i mają trwać do 10 czerwca. Jeśli jednak oszczędzanie okaże się skuteczne, restrykcje zaczną obowiązywać na stałe. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin - zdjęcie ilustracyjne Rosja w finansowych tarapatach. Kraj jest na skraju pierwszej niewypłacalności

Sankcje na Rosję. Popyt na podróże lotnicze spadł o jedną trzecią

Zgodnie z przekazanymi instrukcjami stewardessy powinny na bieżąco sprawdzać zużycie produktów i uzupełniać je dopiero po zużyciu. Dodatkowe rolki nie powinny być pozostawiane w ogólnodostępnych miejscach, skąd mogłyby zostać zabrane przez pasażerów. Po przylocie niewykorzystane rolki, serwetki i ręczniki mają natomiast zostać policzone, zapieczętowane i zwrócone - czytamy.

Popyt na podróże lotnicze spadł w kwietniu o jedną trzecią. Jak podaje dziennik, "straty Aeroflotu, skoncentrowanego na lotach zagranicznych, które zatrzymały się po zamknięciu przestrzeni powietrznej przez kraje UE, okazały się nawet większe niż średnia w branży: minus 35 proc.".  

Władimir Putin Szósty pakiet sankcji zatwierdzony. Partnerka Putina na czarnej liście

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: