Bruksela. Paraliż lotniska 20 czerwca. Pracownicy kontroli bezpieczeństwa zapowiadają strajk

Pracownicy kontroli bezpieczeństwa portu lotniczego w Brukseli zapowiadają na 20 czerwca strajk. Będą protestować przeciwko nadmiarowi pracy. Pasażerowie, którzy tego dnia chcą opuścić Brukselę, powinni liczyć się z problemami z wylotem. Strajk na przełom czerwca i lipca zapowiedziały też związki zawodowe zrzeszające pilotów belgijskich linii Brussels Airlines.

Na początku czerwca spontaniczny strajk na brukselskim porcie lotniczym w Zaventem przeprowadzili pracownicy Aviapartner, odpowiedzialni za rozładowywanie bagażu. Tymczasem 20 czerwca ma odbyć się kolejny, jeszcze większy strajk, który grozi paraliżem lotów ze stolicy Belgii.

Ryanair Ryanair: Ceny lotów w Europie wzrosną latem o blisko 10 proc.

Belgia. Strajk pracowników na lotnisku w Brukseli. "Tego dnia nic nie może być brane za pewnik"

Udział w nadchodzącym strajku zapowiadają pracownicy kontroli bezpieczeństwa lotniska z firmy G4S. - Około 80 proc. pracowników jest gotowych do strajku i nie mogę wykluczyć, że reszta się nie przyłączy. [Na lotnisku - red.] może być realizowany minimalny zakres usług, ale ich zorganizowanie nie zależy od nas. W każdym razie nie będzie płynnego przepływu przez punkty kontroli bezpieczeństwa - powiedział Jo Vanrutten z Belgijskiej Powszechnej Federacji Pracy (ABVV) w rozmowie z serwisem VRT News.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Vanrutten wyjaśnił, że będzie to protest przeciwko nadmiarowi pracy i dodał, że G4S nie będzie jedyną firmą, która 20 czerwca przystąpi do strajku. - Tego dnia nic nie może być brane za pewnik. Nie mogę powiedzieć, że będzie to jedyny dzień, w którym odbędzie się strajk - dodał.

Problemy na lotniskach (zdjęcie ilustracyjne) Podróżnym kończy się cierpliwość, lotniskom pracownicy. Letni paraliż

Bruksela. Jest zapowiedź kolejnych strajków

Związki zawodowe reprezentujące pilotów belgijskich linii lotniczych Brussels Airlines, należących do Grupy Lufthansa, również grożą strajkiem na lotnisku w Brukseli, który może odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca i ma potrwać 3 dni. Strajk zapowiadają także piloci Ryanair - protest ostrzegawczy m.in. w sprawie wyższych płac odbył się już w kwietniu, gdy negocjacje z zarządem zakończyły się fiaskiem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze
Więcej o: