Bruksela. Paraliż lotniska 20 czerwca. Pracownicy kontroli bezpieczeństwa zapowiadają strajk

Pracownicy kontroli bezpieczeństwa portu lotniczego w Brukseli zapowiadają na 20 czerwca strajk. Będą protestować przeciwko nadmiarowi pracy. Pasażerowie, którzy tego dnia chcą opuścić Brukselę, powinni liczyć się z problemami z wylotem. Strajk na przełom czerwca i lipca zapowiedziały też związki zawodowe zrzeszające pilotów belgijskich linii Brussels Airlines.

Na początku czerwca spontaniczny strajk na brukselskim porcie lotniczym w Zaventem przeprowadzili pracownicy Aviapartner, odpowiedzialni za rozładowywanie bagażu. Tymczasem 20 czerwca ma odbyć się kolejny, jeszcze większy strajk, który grozi paraliżem lotów ze stolicy Belgii.

Belgia. Strajk pracowników na lotnisku w Brukseli. "Tego dnia nic nie może być brane za pewnik"

Udział w nadchodzącym strajku zapowiadają pracownicy kontroli bezpieczeństwa lotniska z firmy G4S. - Około 80 proc. pracowników jest gotowych do strajku i nie mogę wykluczyć, że reszta się nie przyłączy. [Na lotnisku - red.] może być realizowany minimalny zakres usług, ale ich zorganizowanie nie zależy od nas. W każdym razie nie będzie płynnego przepływu przez punkty kontroli bezpieczeństwa - powiedział Jo Vanrutten z Belgijskiej Powszechnej Federacji Pracy (ABVV) w rozmowie z serwisem VRT News.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Vanrutten wyjaśnił, że będzie to protest przeciwko nadmiarowi pracy i dodał, że G4S nie będzie jedyną firmą, która 20 czerwca przystąpi do strajku. - Tego dnia nic nie może być brane za pewnik. Nie mogę powiedzieć, że będzie to jedyny dzień, w którym odbędzie się strajk - dodał.

Bruksela. Jest zapowiedź kolejnych strajków

Związki zawodowe reprezentujące pilotów belgijskich linii lotniczych Brussels Airlines, należących do Grupy Lufthansa, również grożą strajkiem na lotnisku w Brukseli, który może odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca i ma potrwać 3 dni. Strajk zapowiadają także piloci Ryanair - protest ostrzegawczy m.in. w sprawie wyższych płac odbył się już w kwietniu, gdy negocjacje z zarządem zakończyły się fiaskiem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze
Więcej o: