Wystarczył miesiąc, by ceny noclegów podskoczyły. "Weekend czerwcowy droższy od majówki"

- Liczba osób zainteresowanych wyjazdem podczas długiego weekendu czerwcowego jest blisko 46 proc. większa niż rok temu. I aż o 30 proc. większa niż w analogicznym okresie przed długim weekendem majowym - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Karol Wiak z serwisu Nocowanie.pl. Co z cenami?

Majówka to w Polsce okres, w którym wielu Polaków wyjeżdża na krótkie wakacje. Kolejną okazją jest długi czerwcowy weekend. Wyjazd można zaplanować na 15-19 czerwca - z powodu wolnego czwartku - lub na cały tydzień.

Zobacz wideo Czy smartfonowy gigant "umie w laptopy"? Testujemy Realme Book Prime [TOPtech]

Trzy dni szaleństwa na "czerwcówce"? Ekspert zdradza, ile to kosztuje

Czy ceny różnią się od tych majowych? Redakcja next.gazeta.pl zapytała o to eksperta. - Na pewno długi weekend czerwcowy będzie nieco droższy od majówki. Średnia cena za dobę pobytu kształtuje się na poziomie 88 zł od osoby za dobę. Podczas długiego weekendu majowego było to 82 zł - wyjaśnia Karol Wiak z serwisu Nocowanie.pl.

Jak wyjaśnia, mniej więcej połowa Polaków planuje podczas "czerwcówki" trzydniowy wyjazd, za który zapłaci średnio 1136 zł. Są to dane polskiego portalu Nocowanie.pl, który odwiedza nawet 4 mln turystów miesięcznie, na podstawie wpłaconych zaliczek za pobyt podczas długiego weekendu czerwcowego - dodaje.

Last minute nad polskim morzem? To możliwe

Jak wyjaśnia rozmówca Gazeta.pl ceny za nocleg nad morzem i w górach kształtują się na porównywalnym poziomie. Wszystko jest w dużej mierze uzależnione od wielu czynników, takich jak standard obiektu, na który się zdecydowaliśmy, czy lokalizacja.

- Są oferty obiektów, które rozpoczynają się od 50 zł od osoby za dobę, jednak nie ma tu już wolnych miejsc od dłuższego czasu. Jeśli chcemy zarezerwować nocleg na zasadzie last minute, to istnieje duża szansa na to, że uda nam się jeszcze dokonać rezerwacji w hotelach, pensjonatach, czy apartamentach - dodaje. 

Turcja, AlanyaWakacje 2022. Gdzie pojechać na tanie wakacje?

Polacy wyrywają się z pandemii. Więcej chętnych niż w majówkę i rok temu

Jak zauważa ekspert serwisu Nocowanie.pl, liczba osób zainteresowanych wyjazdem podczas długiego weekendu czerwcowego jest blisko 46 proc. większa niż rok temu. I aż o 30 proc. większa niż w analogicznym okresie przed długim weekendem majowym.

- Warto podkreślić, że większość osób właśnie teraz decyduje się na swoje wakacje, które poniekąd połączą się z długim weekendem czerwcowym. Ceny są nieco niższe niż w szczycie sezonu (lipiec, sierpień), pogoda sprzyja, a i turystów w popularnych miejscowościach jest mniej, co pozwala na spokojny wypoczynek - wyjaśnia. 

Jak wyjaśnia Polacy, na długi weekend majowy najczęściej wyjechać chcą nad morze (woj. pomorskie i zachodniopomorskie). Na dalszych miejscach znajdują się woj. małopolskie, w dolnośląskie i podkarpackie. - Do najpopularniejszych miejscowości należy zaliczyć Zakopane, Karpacz, Kołobrzeg, Władysławowo i Trójmiasto - wyjaśnia Karol Wiak. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: