Banki zaplanowały przerwy techniczne, m.in. Alior, Getin Bank i Santander. Będą problemy z BLIK-iem

W nadchodzący weekend i na początku przyszłego tygodnia największe banki w Polsce przeprowadzą zaplanowane wcześniej przerwy techniczne. Klientów czekają m.in. problemy z logowaniem się do bankowości internetowej i mobilnej oraz korzystaniem z BLIK-a. Jeden z banków zapowiada prace serwisowe w niektórych bankomatach i wpłatomatach.

Alior Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS), Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank), Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i Santander Bank Polska zapowiadają przerwy techniczne. Klienci tych banków będą musieli przygotować się na utrudnienia w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu.

Alior Bank - prace serwisowe 24-25 czerwca od godz. 23:00 do 02:00

Alior Bank informuje, że ze względu na prace serwisowe niedostępne będą funkcjonalności inwestycyjne. Pozostałe funkcje bankowości internetowej będą dostępne w standardowym zakresie. "Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - czytamy w komunikacie.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) - prace serwisowe 25 czerwca w godz. 01:00-04:00

"Z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku, nastąpią krótkotrwałe przerwy w dostępie do usługi płatności natychmiastowych Express Elixir oraz do usługi BLIK" - zapowiada bank BPS. 

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) - przerwa serwisowa od 24 do 26 czerwca

BOŚ Bank informuje swoich klientów, że z powodu wykonywania prac serwisowych, od godz. 22:00 w piątek 24 czerwca do godz. 12:00 w niedzielę 26 czerwca, system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Z kolei infolinia banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Więcej o bankach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Getin Bank - prace techniczne 24-25 czerwca od 23:50 do 03:00

Klienci Getin Banku będą musieli przygotować się na utrudnienia z powodu prac technicznych. Podczas przerwy:

  • nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i mobilnej;
  • nie będzie można potwierdzić w bankowości płatności za zakupy w internecie;
  • nie będzie można skorzystać z BLIKA.

Klienci w dalszym ciągu będą mogli wpłacać i wypłacać gotówkę kartą z bankomatu oraz płacić w sklepach stacjonarnych kartą płatniczą, zbliżeniowo telefonem (np. Apple Pay, Google Pay) lub zegarkiem czy opaską (np. SwatchPAY, Garmin Pay).

ING Bank Śląski - utrudnienia 26-27 czerwca

"W ciągu kilku najbliższych nocy planujemy prace serwisowe w niektórych bankomatach i wpłatomatach ING oraz sieci Planet Cash" - zapowiada ING Bank Śląski. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w realizacji wpłat i wypłat kartami Visa, Mastercard i BLIKIEM:

  • 26 czerwca od 0:00 do 3:00;
  • 26 czerwca od 20:00 do 0:00;
  • 27 czerwca od 1:30 do 4:00.

"Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line. Jeśli to możliwe, wpłać lub wypłać pieniądze w innym terminie" - czytamy w komunikacie banku.

mBank - przerwy techniczne 25-27 czerwca

W sobotę 25 czerwca od godz. 6:45 do godz. 14:00 klienci nie będą mogli skorzystać z eMaklera i aplikacji mobilnych Biura maklerskiego.

mBank przeprowadzi prace techniczne w niedzielę w nocy 26 czerwca. "Z tego powodu w godz. 23:00-00:00 mLinia będzie działała jedynie w trybie informacyjnym. Podczas przerwy nie mamy wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji. W tych godzinach nie skorzystasz również z usługi mKantor i mPlatformy walutowej" - czytamy. W tym czasie serwis internetowy, aplikacja mobilna będą działały bez zmian, klienci będą mogli też płacić kartą.

Natomiast w poniedziałek 27 czerwca od godz. 22:00 do godz. 23:59 mBank przeprowadzi prace techniczne. W tym czasie mogą wystąpić przerwy w dostępie do eMaklera i aplikacji mBank Giełda.

Santander Bank Polska - długa przerwa 24-25 czerwca

W piątek od godz. 23:00 do godz. 7:00 w sobotę bank Santander będzie usprawniał usługi. W związku z tym klienci w tym czasie nie będą mogli się zalogować do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Karty i bankomaty będą działać.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dlaczego banki nie chcą podnieść oprocentowania lokat? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: