Kolejny rosyjski milioner nie żyje. Jurij Woronow znaleziony z raną postrzałową w basenie

Jurij Woronow, 61-letni rosyjski multimilioner, został odnaleziony martwy w basenie przy swojej willi na przedmieściach Sankt Petersburga. Biznesmen miał zostać postrzelony. To już kolejna w tym roku tajemnicza śmierć w gronie rosyjskich bogaczy.

Jurij Woronow był szefem firmy logistycznej Astra-Shipping. Spółka współpracowała z Gazpromem w rejonie Arktyki.

Jak informuje "Daily Mail", milioner został znaleziony w poniedziałek martwy w basenie przy swojej daczy w okolicach Sankt Petersburga, na luksusowym osiedlu Morskie Tarasy. Miał ranę postrzałową, a w wodzie odnaleziono pistolet oraz kilka łusek.

Rosyjski Komitet Śledczy bada śmierć Woronowa pod kątem sporu z partnerami biznesowymi. Według zeznań jego żony, milioner w ostatnim czasie mówił, że został oszukany przez partnerów na wielkie kwoty.

Zobacz wideo Dyner (PISM): Wciąż nie wiemy, co siedzi w głowach najwyższych elit władzy Federacji Rosyjskiej [Q&A Gazeta.pl]
  • Więcej o rosyjskich oligarchach przeczytaj na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin ISW: Putin mógł nakazać wstrzymane działań wojennych

Jurij Woronow kolejnym milionerem, który zginął w tajemniczych okolicznościach

Jurij Woronow jest kolejnym rosyjskim milionerem - i nie pierwszym powiązanym z Gazpromem - który zginął w tym roku w tajemniczych okolicznościach. Do dwóch innych śmierci doszło w tej samej okolicy, w której znajdowała się dacza Woronowa - na przedmieściach Sankt Petersburga.

W lutym br. znaleziono ciało Aleksandra Tuliakowa, menedżera Gazpromu. Oficjalną przyczyną śmierci było powieszenie, choć ciało nosiło ślady pobicia. Trzy tygodnie wcześniej natrafiono na zasztyletowanego wysokiego rangą pracownika spółki Gazprom Invest - Leonida Shulmana.

W marcu zasztyletowany - wraz z rodziną - został biznesmen Wasilij Mielnikow, właściciel firmy Medstom. W kwietniu hiszpańskie służby doniosły o odnalezieniu w willi w Lloret de Mar ciał trzech osób: rosyjskiego milionera Siergieja Protosenii (byłego wiceszefa Novateku) oraz jego żony i córki. Wszyscy mieli zginąć od ciosów zadanych siekierą, a na ich ciałach znajdowały się rany kłute. 

Kilka dni wcześniej w Moskwie odnaleziono ciała byłego wiceprezesa Gazprombanku Władisława Awajewa oraz jego żony i córki. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Komitet Śledczy Rosji podał, że "według jednej ze wstępnych wersji śledztwa" Awajew miał zabić kobiet, po czym popełnić samobójstwo.

W maju znaleziony martwy został z kolei Aleksander Subbotin, były szef rosyjskiego przedsiębiorstwa naftowego Łukoil. Według wstępnych informacji pojawiających się wówczas w mediach mężczyzna zmarł podczas wizyty u szamana.

Kilka dni wcześniej zginął Andriej Krukowski, dyrektor generalny należącego do Gazpromu kurortu Krasnaja Polana. Mężczyzna spadł ze szlaku turystycznego.

Rosjanka z Legionu Wolności Rosji przemawia do rosyjskich żołnierzy (4.07.2022 r.) "Pierwsza" Rosjanka zapowiada zemstę. "Putin już przegrał"

  • Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Więcej o: