Kasy samoobsługowe w Biedronce - ukryte i wyłączone przyciski, pojemnik pod ladą

Kasy samoobsługowe w Biedronce mają kilka ukrytych funkcji. Część z nich jednak wyłączono. Co i dlaczego nie działa? Z czego można jeszcze skorzystać? Wyjaśniamy.

Kasy samoobsługowe już od paru lat działają w Polskich sklepach, między innymi w Biedronce. Zmniejszają kolejki, ale potrafią również przysporzyć nieco kłopotów. Biedronka w swoich kasach umieściła więc kilka ukrytych funkcji, które miały ułatwić korzystanie z nich. Część okazała się najwyraźniej nieprzydatna, ponieważ sieć je dezaktywowała. 

Ukryte funkcje w kasach Biedronki. Trzy z nich wyłączono

Biedronka analizowała przydatność wdrożonych funkcji. Ich wyłącznie było więc jasnym sygnałem, że nie są przydatne. Tuż nad ladą, znajdują się cztery przyciski, jak widać na poniższym zdjęciu.

Ukryte funkcje w kasach BiedronkiUkryte funkcje w kasach Biedronki Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Trzy z nich nie działają:

  • Pierwszy przycisk od lewej strony to głośnik. Po kliknięciu można było zwiększyć głośność komunikatów, wydawanych przez kasę samoobsługową,
  • Drugi przycisk to trójkąt z wykrzyknikiem. Z jego pomocą klient mógł wysłać sygnał do pracowników sklepu, gdy napotkał błąd lub po prostu potrzebował pomocy obsługi sklepu,
  • Trzeci przycisk od lewej pozwalał zeskanować kartę "Moja Biedronka", aby skorzystać ze zniżek,

Kasy samoobsługowe w Biedronce. Z czego można skorzystać?

Ostatni przycisk od lewej jest wciąż aktywny. Dzięki niemu można wytarować wagę w kasie samoobsługowej. Dzięki temu uzyskamy gwarancję, że urządzenie prawidłowo waży produkty.

Onet informuje również o półce na paragony. Pod wagą, z przodu znajdziemy niewielki pojemnik, do którego możemy wrzucić niepotrzebny rachunek. Dzięki temu nie trzeba rozglądać się za śmietnikiem.

Półka na paragony w kasie BiedronkiPółka na paragony w kasie Biedronki Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: