300 plus - kiedy ruszy wypłata świadczenia? ZUS podał datę

Wnioski o tzw. 300 plus można składać od 1 lipca do 30 listopada. Zakład Ubezpieczeń Społecznych powiadomił, że pierwsze wypłaty świadczenia z programu "Dobry Start" ruszą już 18 lipca.

Program "Dobry Start", nazywany też wyprawką 300 plus, ma podratować rodzinne budżety przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wsparcie dla wszystkich uczniów wynosi 300 zł i jest wypłacane jednorazowo.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Program Rodzina 500 plus (zdjęcie ilustracyjne) 500 Plus. Jak sprawdzić, kiedy ZUS wypłaci świadczenie? [PORADNIK]

Kiedy ZUS ruszy z wypłatą świadczenia 300 Plus? Jest data

Wnioski na nową pulę świadczeń można składać od 1 lipca do 30 listopada. ZUS powiadomił, kiedy będą wypłacane pierwsze świadczenia. "18 lipca ruszą pierwsze wypłaty świadczenia Dobry Start na wyprawki szkolne dla uczniów" - czytamy.

Aby uzyskać dodatkowe pieniądze jeszcze przed końcem września, dokumenty należy wypełnić przed końcem wakacji. Warto dodać, że jeśli uczeń ma już minimum 18 lat, może je złożyć samodzielnie.

300 Plus przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczą się w szkole i nie przekroczyły 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. "Dobry Start" przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów.

Minister rodziny Marlena Maląg Marlena Maląg zapowiada "iloraz rodzinny" w podatkach

300 Plus z ZUS. Jak złożyć wniosek?

Zgłoszenia o 300 Plus są przyjmowane tylko przez internet. Wniosek można złożyć przez:

  • portal emp@tia;
  • bankowość elektroniczną;
  • portal PUE ZUS.

Wnioski o 300 Plus rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ubiegłego roku zajmuje się także wypłatą świadczenia. Proces ten został w pełni zautomatyzowany. W przyszłości to samo czeka 500 Plus. Środki z 300 Plus są przekazywane bezpośrednio na konto, nie można otrzymać ich w formie gotówkowej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji
Więcej o: