Lufthansa w środę nie poleci - odwołano prawie wszystkie loty. Ucierpi 134 tysięcy pasażerów

Niemiecki przewoźnik Lufthansa ogłosił, że z powodu jednodniowego strajku ostrzegawczego odwołał niemal wszystkie dzisiejsze połączenia. Władze linii lotniczych przypuszczają, że ucierpi na tym ponad 134 tys. pasażerów. Strajk ma się zakończyć w czwartek o godzinie 6 rano.

134 tys. - tylu pasażerów ma ucierpieć z powodu środowego, jednodniowego strajku ostrzegawczego w Lufthansie. Z rozkładów lotnisk w Monachium i Frankfurcie nad Menem usuniętych zostało około tysiąca lotów

Przewoźnik poinformował, że zmiany mogą także dotyczyć pojedynczych połączeń w czwartek i piątek. Informuje też, że w miarę możliwości pasażerom są proponowane alternatywne połączenia, ale "możliwości są ograniczone".

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się
  • Więcej o wakacyjnych lotach przeczytaj na stronie głównej Gazeta.pl

Lufthansa nie dogadała się ze związkowcami

Niemiecki związek zawodowy Ver.di wezwał około 20 tysięcy pracowników obsługi naziemnej Lufthansy do wzięcia udziału w strajku ostrzegawczym. Związkowcy odrzucili wcześniejsze oferty przewoźnika z Kolonii. Oczekują podwyżek o 9,5 proc., przynajmniej 350 euro. Przewoźnik oferuje im podwyżki o 150 euro od lipca, kolejne 100 euro od stycznia 2023 r. oraz ewentualny (bo zależny od wyników spółki) kolejny wzrost pensji o 2 proc. od lipca 2023 r.

Stawianie sprawy na ostrzu noża, po zaledwie dwóch dniach negocjacji, wyrządzi firmie i pasażerom nieopisane straty

- wskazał członek zarządu Lufthansy, Michael Niggemann.

Kolejna runda rozmów między Lufthansą a stroną związkową jest zaplanowana na 3-4 sierpnia.

Prasa przypomina, że w ostatnich tygodniach personel naziemny Lufthansy był przeciążony. Nie nadążał z obsługą pasażerów i bagaży, co poskutkowało odwołaniem setek połączeń krajowych i do krajów sąsiednich. Środowy strajk dotyczy jednak też lotów międzykontynentalnych i odbywa się w okresie szczytu lipcowego obciążenia. W niektórych landach dopiero w poniedziałek rozpoczęły się wakacje.

  • Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Więcej o: