To oni zastąpią Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen nową dyrektorką TVN

Grupa TVN Warner Bros. Discovery wprowadza zmiany w strukturze pionu programowego. Nowo powstałą funkcję dyrektorki kanału TVN obejmie Lidia Kazen, która dotychczas związana była m.in. z TTV.
Zobacz wideo TVN24 świętowało dwudzieste urodziny

W czerwcu dyrektor programowy TVN Edward Miszczak po 25 latach pracy pożegnał się ze stacją. Teraz dyrektorką kanału zostanie Lidia Kazen. Do tej pory pełniła ona funkcję dyrektorki programowej TTV i Playera.

Jak podają Wirtualne Media, cytując komunikat spółki, "za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV jak i Playera docenili widzowie jak i krytycy".

Z kolei Bogdan Czaja, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN, ma być odpowiedzialny za za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros - podkreśla Press.pl. Awansował również Jarosław Potasz, który do tej pory był dyrektorem departamentu produkcji TVN. Teraz będzie on odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Miszczak dołączył do TVN w 1997 roku

Edward Miszczak zdecydował się współtworzyć TVN za namową Mariusza Waltera, który od 1996 roku tworzył nową sieć telewizyjną w Polsce. Rok później został jej dyrektorem programowym. Rok później został jej dyrektorem programowym. Pełnił tam również funkcję wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej TVN. Prowadził w tym czasie też programy: "Urzekła mnie twoja historia", "Cela nr" oraz "Cela". To on wypromował wiele znanych dziś w Polsce osobistości, takich jak: Hubert Urbański, Maga Mołek czy Małgorzata Rozenek-Majdan.

7 czerwca Edward Miszczak zrezygnował z pracy w TVN. Pod koniec czerwca pożegnał się z grupą.

Więcej o: