Bieła-Kola zastąpi oryginalną colę w Rosji. Białorusini podawali ją cielętom jako lek

Rosja szuka alternatyw dla Coca-Coli. Niedługo ma być tam sprzedawana alternatywa w postaci białoruskiej Bieła-Koli. Oba napoje były wykorzystywane w Białorusi do leczenia niestrawności u cieląt.

Coca-Cola to światowy fenomen. Napój od dekad doskonale się sprzedaje, piją go miliony ludzi. Również Rosjanie się w niej rozkochali, o czym świadczą tysiące ofert sprzedaży, które pojawiły się w internecie po wycofaniu się koncernu z Rosji. Puszkę Coca-Coli można było kupić na internetowych aukcjach nawet za 10 tys. rubli, czyli około 360 zł.

Zobacz wideo Mięso z in vitro? Pierwszy raz zjedzono je w 2013 roku [Next Station]

Rosja będzie sprzedawać białoruską Bieła-Kolę

Telewizja STV poinformowała w niedzielę, że w Rosji będzie sprzedawana białoruska Bieła-Kola - podaje "Fakt" za Polską Agencją Prasową. "Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych (Białorusi i Rosji) podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji. Zamiast amerykańskiej Coca-Coli w Rosji sprzedawana będzie teraz nasza białoruska Bieła-Kola" - ogłosiła stacja. STV twierdzi, że napój nie ustępuję oryginałowi pod względem jakości. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

 

To nie pierwsza próba zastąpienie Coca-Coli, o której informują media, co wiele mówi o tym, jak ważny jest to napój dla Rosjan. Już w marcu rosyjska firma Arkticzeskaja Woda, zajmująca się produkcją napojów, informowała, że chce wprowadzić na rynek swoją własną "coca-colę". 

Bieła-kola podawana była cielętom

Sporo osób mogło słyszeć o piciu Coca-Coli w przypadku niestrawności. Gastrolożka dr Żaneta Krzyszowiak-Żak w artykule dla porta.abczdrowie.pl informuje, że rzeczywiście przy niewielkich dolegliwościach żołądkowych Coca-Cola może pomóc - jest tolerowana przez organizm, a w przypadku odwodnienia dostarcza niezbędnych kalorii. 

W Białorusi Bieła-Kola była wykorzystywana do leczenia cieląt. Niezależny białoruski portal Zerkalo.io przypomina, że w kwietniu władze gospodarstwa rolnego w miejscowości Hawjady w obwodzie mohylewskim, na wschodzie Białorusi przekazały, że stosują Bieła-Kolę, gdy cielęta mają niestrawność. Białoruski napój zastąpił oryginał, bo rzekomo lepiej działa. Zwierzęta dostają po 100 ml Bieła-Koli. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: