Orban musi być w szoku. Rosja wstrzymuje dostawy ropy do Węgier, Słowacji i Czech

Rosja wstrzymała dostawy ropy naftowej odcinkiem ropociągu "Przyjaźń" do Węgier, Słowacji i Czech. To zapewne spore zaskoczenie dla Węgier, a zwłaszcza Wiktora Orbana, który od początku wojny w Ukrainie dbał o dobre relacje z Rosją. W "Studiu Biznes" z przedstawicielką marki BEKO będziemy także rozmawiali o innowacjach technologicznych w branży AGD.

Rosyjska państwowa firma Transnieft, która kontroluje sieci ropociągów, wstrzymała dostawy, ponieważ jak twierdzi sankcje uniemożliwiły jej rozliczenie się za tranzyt z ukraińskim koncernem Ukrtransnafta. Informacja o wstrzymaniu surowca do Węgier, Słowacji i Czech wywołała spore zdziwienie, bo Wiktor Orban od początku wojny robił absolutnie wszystko, żeby utrzymywać dobre relacje z Moskwą. Czy wstrzymanie dostaw to także sygnał dla całej Europy przed nadchodzącą zimą? Posłuchaj rozmowy z doktorem Dominikiem Hejjem, ekspertem od węgierskiej polityki.

Technologie w "Studiu Biznes". Jak wygląda kondycja rynku AGD?

W kolejnej części programu nie zabraknie stałego punktu, czyli rozmowy o technologiach. Daniel Maikowski w "TopTech" wyjaśni jak nie dać się złapać na fałszywe wiadomości. Będziemy także rozmawiać z Agnieszką Zawadą-Ways Product Training & Development Manager Beko o kondycji branży AGD po pandemii i silnym trendzie inwestowania w innowacje w tej branży. Zobacz najnowszy odcinek "Studia Biznes"

Zobacz wideo Studio Biznes. Rosja wstrzymuje dostawy ropy dla Węgier
Więcej o: