Carrefour zapowiada zamrożenie cen produktów we Francji. W ramach walki z inflacją

Carrefour we Francji zapowiada zamrożenie cen 100 najczęściej kupowanych produktów w ramach walki z inflacją. Wcześniej francuska firma TotalEnergies ogłosiła obniżkę ceny paliw, a CMA CGM - obniżkę opłat za transport morski z Azji do Francji.

Inflacja we Francji w lipcu wyniosła 6,8 proc. r/r. Identyczny wskaźnik miała Malta. Te dwa kraje cieszą się najniższym poziomem inflacji w całej Unii Europejskiej. Z kolei najwyższą inflację w lipcu odnotowały Estonia (23,2 proc. r/r) i Łotwa (21,3 proc. r/r).

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tylko co czwarty Polak nie oszczędza. Odczuwamy coraz mocniej inflacjęTylko co czwarty Polak nie oszczędza. Odczuwamy coraz mocniej inflację

Francja - firmy obniżają ceny. Carrefour zapowiada mrożenie cen podstawowych produktów

Francuski rząd apelował wcześniej do przedsiębiorstw, aby podjęły więcej działań celem walki z inflacją. Firma petrochemiczna TotalEnergies zgodziła się obniżyć ceny paliw na wszystkich stacjach we Francji, począwszy od 1 września, natomiast firma zajmująca się transportem i spedycją kontenerów CMA CGM obniży opłaty o 750 euro za kontener w przypadku importu z Azji do Francji.

Podobną decyzję ogłosił Carrefour. Sieć zapowiedziała zamrożenie cen 100 produktów we francuskich sklepach - podaje Agencja Reutera. Decyzja wpłynie m.in. artykuły spożywcze, produkty zdrowotne oraz odzież. Mrożenie cen ma obowiązywać do 30 listopada.

Carrefour idzie w ślady Tesco. Sieć chce wycofać się z Polski. Szuka nabywców (zdjęcie ilustracyjne)Media: Carrefour Polska zostanie sprzedany byłemu właścicielowi Żabki

Francja przyjęła pakiet antyinflacyjny. Rząd podniesie emerytury, zwiększy rabat na paliwo

Na początku sierpnia francuski parlament zatwierdził pakiet antyinflacyjny w wysokości 20 mld euro - podaje stacja France 24. Ma on pomóc gospodarstwom domowym poradzić sobie z rosnącymi cenami energii i żywności. Tego samego dnia pakiet przyjął francuski senat.

Pakiet zakłada m.in. podniesienie emerytur i niektórych świadczeń socjalnych o 4 proc. Finansowany obecnie przez państwo rabat na paliwo w wysokości 18 centów za litr zostanie zwiększony do 30 centów we wrześniu i październiku. Projekt zachęca również firmy do oferowania pracownikom rocznej premii wolnej od podatku w wysokości do 6 tys. euro.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Jak odkładają Polacy? Ile udaje im się zaoszczędzić? [SONDA]
Więcej o: