Carrefour Polska zostanie sprzedany? Nieoficjalnie: Przejmie go były właściciel Żabki

Carrefour Polska zostanie przejęty przez fundusz Mid Europa Partners - dowiedział się nieoficjalnie serwis dlahandlu.pl. To były właściciel Żabki, a obecnie jeden z akcjonariuszy Allegro.

Serwis dlahandlu.pl wyjaśnia, że potwierdził swoje informacje w czterech niezależnych od siebie źródłach. Rozmowy w sprawie przejęcia oddziału Carrefour Polska mają toczyć się od jesieni. Jak czytamy, jako drugi potencjalny nabywca wymieniany był także fundusz nieruchomościowy, należący do Griffin Capital Partners.

Biedronka (zdjęcie ilustracyjne)Nie zapłaciła 3,99 zł za reklamówkę, do sklepu wezwano policję

Carrefour Polska dementuje doniesienia o sprzedaży

Fundusz Mid Europa Partners nie potwierdził tych doniesień. - Nie udzielamy informacji oraz nie komentujemy doniesień dotyczących transakcji, w które rzekomo jesteśmy zaangażowani - przekazali serwisowi dlahandlu.pl przedstawiciele Mid Europa Partners. Również Griffin Capital Partners nie chce skomentować tej transakcji.

Co na to Carrefour Polska? - Francuska centrala Grupy Carrefour dementuje doniesienia - przekazało portalowi polskie biuro prasowe sieci.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Informacje na temat planowanej sprzedaży przez Carrefour swoich spółek zależnych w Polsce i na Tajwanie oraz zleceniu ich audytu firmie KPMG informowała pod koniec czerwca 2021 r. agencja Reutera, powołując się na doniesienia francuskiego magazynu "Challenges".

Carrefour idzie w ślady Tesco. Sieć chce wycofać się z Polski. Szuka nabywców (zdjęcie ilustracyjne)Media: Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż. Firma odpowiada komunikatem

Griffin Capital Partners to firma założona w 2006 r., zarządzająca aktywami na rynku private equity i nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei Mid Europa Partners to niezależny fundusz private equity, założony w Londynie w 1999 r. Fundusz był inwestorem sieci Żabka w latach 2011-2017, a obecnie jest udziałowcem Allegro.

O firmie Carrefour

Carrefour rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1997 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów w 6 formatach. Są to: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy. Carrefour jest również właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach, oraz stacji paliw. Sieć zatrudnia 16 tys. pracowników.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Czy Rosji uda się obejść sankcje? Ekspert: Kluczowe jest to, co zrobią Chiny
Więcej o: