Carrefour Polska zostanie sprzedany? Nieoficjalnie: Przejmie go były właściciel Żabki

Carrefour Polska zostanie przejęty przez fundusz Mid Europa Partners - dowiedział się nieoficjalnie serwis dlahandlu.pl. To były właściciel Żabki, a obecnie jeden z akcjonariuszy Allegro.

Serwis dlahandlu.pl wyjaśnia, że potwierdził swoje informacje w czterech niezależnych od siebie źródłach. Rozmowy w sprawie przejęcia oddziału Carrefour Polska mają toczyć się od jesieni. Jak czytamy, jako drugi potencjalny nabywca wymieniany był także fundusz nieruchomościowy, należący do Griffin Capital Partners.

Carrefour Polska dementuje doniesienia o sprzedaży

Fundusz Mid Europa Partners nie potwierdził tych doniesień. - Nie udzielamy informacji oraz nie komentujemy doniesień dotyczących transakcji, w które rzekomo jesteśmy zaangażowani - przekazali serwisowi dlahandlu.pl przedstawiciele Mid Europa Partners. Również Griffin Capital Partners nie chce skomentować tej transakcji.

Co na to Carrefour Polska? - Francuska centrala Grupy Carrefour dementuje doniesienia - przekazało portalowi polskie biuro prasowe sieci.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Informacje na temat planowanej sprzedaży przez Carrefour swoich spółek zależnych w Polsce i na Tajwanie oraz zleceniu ich audytu firmie KPMG informowała pod koniec czerwca 2021 r. agencja Reutera, powołując się na doniesienia francuskiego magazynu "Challenges".

Griffin Capital Partners to firma założona w 2006 r., zarządzająca aktywami na rynku private equity i nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei Mid Europa Partners to niezależny fundusz private equity, założony w Londynie w 1999 r. Fundusz był inwestorem sieci Żabka w latach 2011-2017, a obecnie jest udziałowcem Allegro.

O firmie Carrefour

Carrefour rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1997 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów w 6 formatach. Są to: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy. Carrefour jest również właścicielem i zarządcą sieci centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach, oraz stacji paliw. Sieć zatrudnia 16 tys. pracowników.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Czy Rosji uda się obejść sankcje? Ekspert: Kluczowe jest to, co zrobią Chiny
Więcej o: