Dietrich Mateschitz nie żyje. Twórca potęgi Red Bulla zmarł w wieku 78 lat

Dietrich Mateschitz, który stworzył markę Red Bull, nie żyje. Był jednym z najbogatszych Austriaków. Na pomysł stworzenia kultowego napoju wpadł podczas wizyty w Tajlandii.

W sobotę media poinformowały, że nie żyje twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Zmarł Dietrich Mateschitz współwłaściciel firmy produkującej energetyczny napój Red Bull (posiadał 49 proc. udziałów). To jeden z największych koncernów tego typu, który sprzedaje ponad sześć miliardów puszek każdego roku.

Mateschitz urodził się w Austrii w 1944 roku w Sankt Marein im Mürzta, a karierę biznesową rozpoczął dopiero po trzydziestce. Pierwsze kroki stawiał w branży reklamowej i to właśnie dzięki niej wpadł na pomysł stworzenia Red Bulla.

Dietrich Mateschitz nie żyje

By wcielić ideę w życie Mateschitz, nawiązał współpracę z przedsiębiorcą z Tajlandii. Chaleo Yoovidhya, jest twórcą napoju energetycznego o nazwie Krating Daeng. Mateschitz poznał smak tajskiego produktu podczas jednego z wyjazdów do Tajlandii i postanowił go zaimportować. Obaj biznesmeni połączyli siły i odnieśli globalny sukces. Dietrich Mateschitz zainwestował 500 000 dolarów w start projektu. 

Mateschitz był jednym z najbogatszych mieszkańców Austrii. Wartość jego majątku była szacowana na 10 miliardów dolarów. Oprócz Red Bulla, Mateschitz jest również właścicielem zespołu wyścigowego Formuły 1, Red Bull Racing. Mateschitz uznawany był też za filantropa. 

Marka Red Bull znana jest ze swoich kampanii marketingowych, do których należą sponsoringi sportów ekstremalnych oraz Red Bull Racing, Formuły 1. Hasło reklamowe Red Bulla brzmi "Red Bull dodaje skrzydeł". Produkty Red Bull dostępne są w ponad 169 krajach. 

Elon Musk o tym, jaki powinien być Twitter Twitter pod rządami Elona Muska? Miliarder zdradził część planów

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: