Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. Tak multipleksy i kina studyjne celebrują "Święto Kina"

W najbliższy weekend bilety do multipleksów, a także niektórych kin studyjnych będą sprzedawane w cenie 10 zł. W niedzielę 30 października kina w całym kraju będą obchodzić "Święto Kina". Na ekranach będzie można zobaczyć m.in. film "Johnny", "Bilet do Raju", czy "Silent Twins".

Krajowy Instytut Mediów w lipcu opublikował raport, z którego wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy do kina wybrało się zaledwie 27,9 proc. Polaków. Kina odczuły ten spadek zainteresowania. Według danych boxoffice.pl, w ubiegłym roku sprzedały łącznie 21,9 mln biletów, to o wiele mniej niż w 2019 (ostatnim przed pandemią). Wtedy sprzedano prawie 62 mln wejściówek.

Zobacz wideo

Kina z akcją promocyjną w całej Polsce

Ostatnie miesiące pokazują jednak, że zainteresowanie Polaków kulturą na dużym ekranie znów rośnie. - Widzowie zdecydowanie wrócili do kin, choć wciąż czekamy na więcej. Do tej pory widownia w kinach w Polsce w 2022 roku stanowi 70 procent tej z rekordowego dla kin 2019 roku - mówiła w rozmowie z RMF FM Joanna Kotłowska, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina.

W niedzielę 30 października, aby promować kinematografię, w całej Polsce będzie obchodzone "Święto Kina". Z tej okazji bilety na każdy seans będą kosztować jedyne 10 zł. W akcji udział biorą m.in. Cinema City, Helios, Multikino, a także wiele kin studyjnych. Partnerem akcji jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.  

Na stronie Święta Kina powstała mapa gromadząca wszystkie kina, które biorą udział w akcji. [LINK]  

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kina. Repertuar kin w październiku

Do kin powinny zachęcić nie tylko tańsze bilety, ale również ciekawy repertuar. W kinach będzie można zobaczyć m.in. komedię romantyczną z Georgem Clooneyem - "Bilet do Raju", horror "Uśmiechnij się", film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowski, który widziało już na wielkim ekranie prawie 700 tysięcy widzów, a także dramat "Silent Twins", który zdobył w tym roku Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni za najlepszy film.

Więcej o: