Wszystkich Świętych 2022 będą kosztowne. Ile zapłacimy za benzynę, diesel i gaz? [PROGNOZA]

Dzień Wszystkich Świętych to dla wielu Polaków okazja do dalekich podróży. Te jednak mogą się okazać wyjątkowo kosztowne w tym roku ze względu na rosnące ceny paliw. Czy w najbliższych dniach ceny paliw mogą wzrosnąć?

Szalejąca inflacja wpłynęła na całą gospodarkę, co będzie wyjątkowo odczuwalne w trakcie zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych. Drożeją znicze, wiązanki, kwiaty, a przede wszystkim paliwo, które jest niezbędne, aby dojechać w najdalsze rejony Polski i odwiedzić bliskich zmarłych. Jakie są przewidywane ceny paliwa na 1 listopada?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prof. Wojciechowska: Kilka lat może utrzymać się dwucyfrowa inflacja

Wszystkich Świętych 2022. Czy ceny paliw wzrosną 1 listopada?

Zgodnie z zapowiedziami analityków serwisu e-petrol.pl, w nadchodzących dniach ceny na stacjach paliw mogą wzrosnąć. Ceny oleju napędowego oraz benzyny nieustannie się zmieniają. Litr benzyny bezołowiowej pod koniec października kosztował średnio 6,87 zł. Cena diesla jest nieco wyższa, bo wynosi ponad 8 zł za litr.

Jak informuje Jakub Bogucki, analityk rynku paliw strony e-petrol.pl, "spodziewamy się kolejnych wzrostów cen na stacjach paliw". Zatem 1 listopada możemy się spodziewać, że cena za litr benzyny może wynieść ponad 7 zł. Diesel może kosztować nawet 8,50 zł/l. Wszystkie prognozowane ceny paliwa są aktualizowane na stronie e-petrol.pl.

Ceny paliw wyższe niż w zeszłym roku

Mniej stracą w najbliższym czasie osoby korzystające z autogazu LPG. Cena w tym przypadku jest stabilna, a nawet maleje. Pod koniec października średnia cena tego paliwa wynosiła około 3,10 zł/l. W porównaniu z zeszłym rokiem ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły o średnio o 2 lub 3 zł na litrze. Autogaz jest z kolei tańszy niż w zeszłym roku o tym samym czasie.

Jak informuje portal e-petrol, na dzień 26 października, wyróżniono regiony w których paliwo jest najtańsze i najdroższe. "Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się aktualnie województwa: łódzkie, świętokrzyskie i pomorskie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 - 6,81 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 8,02 zł/l najtańszy jest olej napędowy. Autogaz jest najbardziej atrakcyjny cenowo we wspomnianym województwie łódzkim - za jego litr płaci się tam 2,91 zł. Benzyna Pb95 jest natomiast najdroższa na Kujawach i Pomorzu, Podkarpaciu i w Małopolsce, gdzie za jej litr płaci się średnio 6,88 zł. Olej napędowy kosztuje najwięcej również na Kujawach i Pomorzu oraz na Podlasiu - 8,08 zł/l. Za tankowanie autogazu najwięcej płaci się nadal na Dolnym Śląsku - 3,23 zł/l".

Więcej o: