USA. Rekordowa wygrana w Powerball nie została wylosowana przez problem techniczny. Bajeczna kwota czeka

Rekordowa wygrana w loterii Powerball w USA znów nie padła. Tym razem jednak z powodu przesunięcia losowania ze względu na problemy techniczne. Pula wynosi już 1,9 mld dolarów.

Zwycięzcę Powerball mogliśmy poznać już we wtorek o 5.00 czasu polskiego. Wówczas zaplanowano losowanie, które trzeba było jednak przełożyć. Jedna z loterii wchodzących w skład Poiwerball nie wyrobiła się z rozliczeniem sprzedanych losów - dowiedziało się CNN.

Aby odbyło się losowanie, wszystkie 48 loterii, które składają się na Powerball musi dopełnić formalności. Gdy to się stanie, losowanie odbędzie się pod nadzorem komisji i niezależnych audytorów. Wylosowane wyniki mają zostać opublikowane tak szybko, jak to możliwe. 

Zobacz wideo Los na loterii. Co by zrobiły z nim przedszkolaki?

Powerball z rekordową kumulacją

1,9 mld złotych można wygrać w amerykańskiej loterii Powerball. Pula rośnie od początku sierpnia. Wtedy ostatni raz trafiono "szóstkę", wówczas główna wygrana wyniosła 206,9 mln dolarów. W Powerball, podobnie jak w dostępnej w Polsce loterii Eurojackpot, wybiera się pięć liczb z puli od 1 do 59 oraz jedną z puli od 1 do 26. Szansa na maksymalną wygraną wynosi 1 do 292 mln. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

1,9 mld dolarów to suma przed opodatkowaniem i w opcji rozłożenia płatności na ponad 30 lat. Jeśli zwycięzca zdecyduje się na pobranie całej sumy od razu, otrzyma 929,1 mln dolarów, czyli ponad 4,3 mld zł.

Dotychczas największą wygraną stanowi ta z 2016, która wynosiła 1,586 mld. Podzielono ją między zwycięzców w Kalifornii, Florydzie i Tennessee.

Eurojackpot. Polak z dużą wygraną, ale kumulacja wciąż trwa

W Polsce na szczęśliwca czeka wciąż kumulacja w Eurojackpot. W piątek wynosiła aż 570 mln zł, niestety nie udało się jej rozbić. Szczęśliwiec z małopolski trafił jednak w wygraną drugiego stopnia (5+1), która wyniosła dokładnie 23 403 059 zł. Rzeczywista wygrana będzie jednak niższa, ponieważ w chwili wypłacenia nagrody, zostanie pobrany podatek w wysokości 10 proc. całej kwoty.

Kolejna szansa na dużą wygraną już we wtorek 8 listopada. Wtedy też możliwe jest rozbicie maksymalnej kumulacji w Eurojackpot (120 mln euro), czyli 570 000 000 zł. Do wygrania jest również 8 000 000 zł w Lotto, a także 1 000 000 zł w Lotto Plus - informuje Totalizator Sportowy.

Więcej o: