Dotychczas rodzice mogli składać wnioski o 500 plus na cały okres świadczeniowy (od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023 roku) jedynie przez Internet. Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS.
Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.
Z aplikacji mZUS jej użytkownicy mogą korzystać od 14 listopada. - Od momentu uruchomienia aplikacji złożono już prawie 170 wniosków na blisko 250 dzieci. Naszą aplikację pobrało już około 8 tys. osób - przekazała w rozmowie z PAP prezeska Zakładów Ubezpieczeń Społecznych, profesor Gertruda Uścińska, którą cytuje TVN24. Jak podkreśliła, jest to duże udogodnienie dla rodziców.
Przedstawiciele Zakładów Ubezpieczeń Społecznych zapewniają, że aplikacja z czasem będzie rozbudowywana o kolejne wnioski m.in. o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków. Aktualnie w mZUS można:
Aby aktywować mZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Większość z rodziców, o ile korzystali z bonu turystycznego, taki profil już ma. Proces aktywacji został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.
Aplikacja działa w systemach Android i iOS. Można ją pobrać w sklepach mobilnych Google Play oraz App Store.