Rząd zwinie tarczę, zacznie się jazda bez trzymanki? "Studio Biznes": O ile wzrosną rachunki?

Rząd najprawdopodobniej wprowadzi poważne zmiany w tarczy antyinflacyjnej. Od stycznia Polacy nie będą już chronieni przed wysokimi cenami prądu tak jak dziś, ponieważ wzrośnie VAT. Na co musimy być gotowi? Łukasz Kijek spyta o to w programie "Studio Biznes" eksperta - z Bartłomieja Derskiego z branżowego portalu WysokieNapiecie.pl. Nie zabraknie też rozmów o sporcie.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o rachunki. Na co muszą być gotowi Polacy od nowego roku?

Polacy muszą zmagać się ze wszechobecną, drożyzną. W coraz wyższym tempie rosną ceny żywności paliw, ale nie tylko. Więcej wydajemy również na rachunki. Wiele wskazuje na to, że od stycznia przyszłego roku wydawać będziemy jeszcze więcej.

Tarcza inflacyjna częściowo do kosza? "Studio Biznes" pyta eksperta

Rząd zapowiedział już bowiem, że zmieni tarczę antyinflacyjną. Zmiany wymusza Unia Europejska, która nie zgadza się, by w naszym kraju dalej obowiązywały obecne stawki podatku VAT. Oznacza to, że domowy rachunek wzrośnie, ponieważ stawka 8-procentowa zostanie zastąpiona przez stawkę 23 proc.

Co to oznacza w praktyce? Czy Polacy mogą spodziewać się prawdziwej jazdy bez trzymanki, jeżeli chodzi o rachunki? Program "Studio Biznes" spyta o to eksperta. Bartłomiej Derski z branżowego serwisu WysokieNapiecie.pl wyjaśni, o ile wzrosną rachunki od stycznia. 

Paragony grozy w Katarze? Dominik Wardzichowski ze Sport.pl poszedł na zakupy

Wyobraźnię Polaków rozpalają nie tylko ceny, ale również emocje sportowe. Tych w ostatnich dniach nie brakuje z uwagi na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbywają się w Katarze. Czy w dalekim państwie faktycznie Wszystko jest tak drogie, jak donoszą niektóre media? Dominik Wardzichowski z redakcji Sport.pl postanowił to zweryfikować. Jak wyglądają "paragony grozy" w wersji katarskiej? Dowiemy się z programu. 

Sport będzie też tematem rozmowy Łukasza Kijka i  Grzegorza Kity ze Sport Management Polska. Gość programu wyjaśni, ile kosztował Mundial, a przede wszystkim dlaczego kosztował tak dużo. W programie nie zabraknie też technologii i innych ciekawych informacji. Emisja o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: