"Wirtualna Polska": Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom miliony złotych premii za wyjście z grupy

Premier Mateusz Morawiecki obiecał kadrze przed Mistrzostwami Świata w Katarze, że otrzymają premię w wysokości co najmniej 30 mln zł, jeśli wyjdą z grupy - podaje Wirtualna Polska.

"Szef rządu spotkał się z piłkarzami tuż przed ich wyjazdem na mistrzostwa. Podczas rozmowy z jego ust padła obietnica, że jeśli reprezentacja wyjdzie z grupy, otrzyma premię w wysokości co najmniej 30 mln zł. Pieniądze najprawdopodobniej mają trafić nie do PZPN, a bezpośrednio do członków drużyny, tj. piłkarzy, selekcjonera i całego sztabu" - pisze "WP", dodając, że informacja ta została potwierdzona w trzech niezależnych źródłach.

Jak czytamy, prezes PZPN miał słyszeć o kwestii wypłacenia premii reprezentacji Polski, ale nie zna szczegółów. Również sami piłkarze nie znają szczegółów, "bo premier nie mówił o detalach".

Ile zarobi reprezentacja Polski za awans na mundialu?Ile zarobi reprezentacja Polski za awans na mundialu?

Katar 2022. Ile reprezentacja Polski zarobiła na mundialu?

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 latach awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata. Na etapie 1/8 finału Polacy przegrali 1:3 z Francją w meczu, który odbył się w niedzielę i na tym etapie zakończyli zmagania podczas turnieju w Katarze.

Więcej informacji ze świata sportu przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski za udział w mistrzostwach świata w Katarze zarobiła 13 mln dolarów. Za awans do turnieju piłkarze otrzymali 9 mln dolarów, a za wyjście z grupy kolejne 4 mln zł. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona do podziału dla piłkarzy. Oznacza to, że każdy z zawodników otrzyma około 1,1 mln złotych.

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w DohaCzas na zmiany. Czy reprezentacja Polski ma następców Lewandowskiego i Glika?

Gdyby Polacy awansowali do ćwierćfinałów, wywalczyliby kolejne 4 mln dolarów, a w przypadku awansu do półfinałów zarobiliby 25 mln dolarów za czwarte miejsce, za trzecie otrzymaliby 27 mln dolarów, a za wicemistrzostwo świata - 30 mln dolarów. Natomiast zwycięzca mundialu w Katarze zgarnie 42 mln dolarów.

Zobacz wideo Po meczu Polska - Francja. "Mbappe bawił się w drugiej połowie, Lewandowski był nieswój"
Więcej o: