Darmowy karp w Krakowie. 10 tys. porcji ryby do wzięcia. Jak skorzystać z akcji? [ADRESY I TERMINY]

W Krakowie w poniedziałek o godz. 16.00 rusza akcja "Przedświąteczny karp dla mieszkańców Krakowa". Z bezpłatnego poczęstunku będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany. Lista miejsc i terminy akcji są już znane.

Władze Krakowa oraz Bartłomiej Szczoczarz, właściciel gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, po raz kolejny przygotowali wyjątkową akcję. Rozdadzą w Krakowie 10 tys. porcji karpia, kapustę z grochem i pieczywo.

Zobacz wideo Co PiS-owi da zaprogramowanie naszych pilotów? Włodzimierz Czarzasty tłumaczy

10 tys. porcji karpia. Wyjątkowa akcja znów ruszy w Krakowie

- To jest z naszej strony taki gest w stosunku do wszystkich tych krakowian, którzy chcą poczuć święta i ich atmosferę. Wierzę, że tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku akcja spotka się z wdzięcznością mieszkańców - powiedział zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, cytowany przez portal eska.pl.

Akcja "Przedświąteczny karp dla mieszkańców Krakowa" rusza w poniedziałek 5 grudnia. - Będziemy w sześciu miejscach w Krakowie. Rozdamy 10 tys. porcji karpia, tak jak we wcześniejszych latach - wyjaśnia Bartłomiej Szczoczarz.

Darmowy karp w Krakowie. Gdzie można go odebrać?

Inauguracja akcji odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia przy Nowohuckim Centrum Kultury. W kolejnych dniach poczęstunek będzie można odebrać w następujących lokalizacjach po godz. 16:

  • 7 grudnia - na placu Wolnica,
  • 9 grudnia - okolice pętli tramwajowej Kurdwanów,
  • 12 grudnia - przy pętli Bronowice Małe,
  • 14 grudnia - na rondzie Mogilskim,
  • 16 grudnia - na Małym Rynku.

Bartłomiej Szczoczarz w rozmowie z Telewizją Kraków wskazał, że karp towarzyszy nam już od kilkuset lat. - Wszedł w tradycję i kulturę - zauważył. - Każda gospodyni wie z historii, której przekazała jej mama czy babcia, jak najlepiej przygotować tę rybę. Najbardziej znana jest forma dzwonka czy filetu - dodał. 

Współorganizator akcji wyjaśnił także, że wigilijny karp żywi się przede wszystkim tym, co znajdzie w stawie, ale też innymi naturalnymi produktami tj. jęczmień, pszenica i kukurydza. -  Jest to ryba mocno ekologiczna - zauważył Szczoczarz. 

Więcej informacji lokalnych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: