Ten program rządu miał działać z siłą granatnika. Ale to kapiszon. Ekspert o "Pierwszym Mieszkaniu"

"Pierwsze Mieszkanie" to nowy program rządu, który ma zrewolucjonizować rynek nieruchomości. Czy ma jednak na to szansę? Łukasz Kijek spyta o to w programie "Studio Biznes" Bartosza Turka, głównego analityka HRE Investments. W programie gościć będzie też przedstawiciel CD Projekt RED oraz BMW Polska.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o "Pierwsze Mieszkanie"

"Pierwsze Mieszkanie" jeszcze kilka dni temu wydawało się rewolucją. Nowy program rządu miał zrewolucjonizować polski rynek nieruchomości.

Nowy program rządu. Na jaką pomoc mogą liczyć ci, którzy chcą kupić mieszkanie

Waldemar Buda, minister rozwoju, zachwalał pomysł rządu niskim oprocentowaniem i brakiem konieczności wkładu własnego. 

- Dzięki temu Programowi zdolność kredytowa Polaków rośnie o około 20 proc. - powiedział Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii ogłaszając start projektu "Pierwsze Mieszkanie". Ma on ułatwić zdobycie nieruchomości osobom do 45. roku życia. Jak wyjaśnił przedstawiciel rządu dopłata do kredytu będzie trwała 10 lat. W programie nie ma limitu powierzchni mieszkania

W programie "Studio Biznes" projektowi przyjrzy się Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Jak wyjaśnia, beneficjenci rządowego programu będą mogli liczyć nawet na 235 tysięcy złotych wsparcia. Ale czy przy obecnych cenach mieszkań to wystarczy? Czy projekt rządu będzie działał z siłą granatnika, czy też okaże się kapiszonem? Zapraszamy do obejrzenia programu. 

"Studio Biznes" pyta o gry CD Projekt RED. I o najnowsze BMW i7 eksperta BMW Polska

W "Studiu Biznes" nie zabraknie też stałych pozycji, takich jak kącik motoryzacyjny. Tym razem zobaczyć będzie można m.in. rozmowę Tomasza Korniejewa z Hubertem Fronczakiem z BMW Polska. Przekonamy się też, jak na drodze radzi sobie limuzyna BMW i7.

Ciekawie zapowiada się również rozmowa Łukasza Kijka z Jankiem Rosnerem CD Projekt Red - o CDPR, rynku gier, wyzwaniach i modelu franczyzowym. Emisja o godz. 12.00 na stronie Gazeta.pl. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: