Żabka przy autostradzie. Zaskakujący ruch znanej sieci. Nowe sklepy czynne całodobowo

Od 22 grudnia kierowcy podróżujący Autostradą Wielkopolską będą mogli zrobić zakupy w Żabkach, usytuowanych w miejscach obsługi podróżnych (MOP-ach). To pierwsze tego typu placówki uruchomione przez popularną sieć.

Jak informuje sieć, pierwsza z placówek będzie położony w Gnilcu (ostatni punkt postojowy przed granicami Niemiec) drugi w Sośnie (pierwszy postój po przekroczeniu granicy z Niemcami). Sklepy są wyjątkowe z jeszcze jednego względu - to placówki nr 9000 i 9001, dlatego sieć nazywa je "jubileuszowymi".

- Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych - mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Zobacz wideo Rząd zapowiada rewolucję kredytową. Ile to będzie kosztowało?

Żabka całodobowo dla podróżujących autostradą

Jak wyjaśnia sieć średni okres, jaki podróżni poświęcają na postój na miejscu obsługi podróżnych, waha się od 15 do 60 minut. Dlatego umieszczenie sklepów w tego typu lokalizacjach może być sporym udogodnieniem.

- Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa - podczas długiej trasy kierowcy mogą na nich odpocząć, zatankować paliwo, zjeść posiłek i przygotować się do dalszej drogi. Współpraca z Żabką to efekt naszego proaktywnego podejścia do podróżnych i ich potrzeb - uwzględniamy ich opinie i wprowadzamy rozwiązania, które czynią MOP-y bardziej atrakcyjnymi miejscami - mówi Sebastian Joachimiak, członek Zarządu Spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Innowacja handlowa i architektoniczna

Nowe sklepy funkcjonują w trybie całodobowym. Dysponują też kasami samoobsługowymi. Z ich oferty skorzystać będą mogli zarówno zwykli podróżni, jak i kierowcy zawodowi, którzy na MOP-ach spędzają często znacznie więcej czasu. 

Sklepy Żabki to nie tylko innowacja handlowa, ale i architektoniczna. Budynki oparte są o konstrukcję złożoną z kontenerów, których zewnętrzną "powłokę" tworzy siatka metalowych lameli. Koncepcja pawilonów to dzieło projektantów z biura mode:lina™ - polskiej pracowni projektowej z Poznania, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych i krajowych konkursach. Projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny wykonała butikowa pracownia maKa architekci.

Więcej o: