Żabka przy autostradzie. Zaskakujący ruch znanej sieci. Nowe sklepy czynne całodobowo

Od 22 grudnia kierowcy podróżujący Autostradą Wielkopolską będą mogli zrobić zakupy w Żabkach, usytuowanych w miejscach obsługi podróżnych (MOP-ach). To pierwsze tego typu placówki uruchomione przez popularną sieć.

Jak informuje sieć, pierwsza z placówek będzie położony w Gnilcu (ostatni punkt postojowy przed granicami Niemiec) drugi w Sośnie (pierwszy postój po przekroczeniu granicy z Niemcami). Sklepy są wyjątkowe z jeszcze jednego względu - to placówki nr 9000 i 9001, dlatego sieć nazywa je "jubileuszowymi".

- Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych - mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Zobacz wideo Rząd zapowiada rewolucję kredytową. Ile to będzie kosztowało?

Technologia Zaawansowana technologia nie tylko w samochodzie. Pomaga również odnieść sukces w pracy

Żabka całodobowo dla podróżujących autostradą

Jak wyjaśnia sieć średni okres, jaki podróżni poświęcają na postój na miejscu obsługi podróżnych, waha się od 15 do 60 minut. Dlatego umieszczenie sklepów w tego typu lokalizacjach może być sporym udogodnieniem.

- Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa - podczas długiej trasy kierowcy mogą na nich odpocząć, zatankować paliwo, zjeść posiłek i przygotować się do dalszej drogi. Współpraca z Żabką to efekt naszego proaktywnego podejścia do podróżnych i ich potrzeb - uwzględniamy ich opinie i wprowadzamy rozwiązania, które czynią MOP-y bardziej atrakcyjnymi miejscami - mówi Sebastian Joachimiak, członek Zarządu Spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Luksus Luksus nie tylko za kółkiem. Komfort i zaawansowana technologia pomagają ludziom sukcesu odnieść jeszcze większy sukces

Innowacja handlowa i architektoniczna

Nowe sklepy funkcjonują w trybie całodobowym. Dysponują też kasami samoobsługowymi. Z ich oferty skorzystać będą mogli zarówno zwykli podróżni, jak i kierowcy zawodowi, którzy na MOP-ach spędzają często znacznie więcej czasu. 

Sklepy Żabki to nie tylko innowacja handlowa, ale i architektoniczna. Budynki oparte są o konstrukcję złożoną z kontenerów, których zewnętrzną "powłokę" tworzy siatka metalowych lameli. Koncepcja pawilonów to dzieło projektantów z biura mode:lina™ - polskiej pracowni projektowej z Poznania, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych i krajowych konkursach. Projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny wykonała butikowa pracownia maKa architekci.

Więcej o: