Karp tani jak barszcz. Biedronka i Lidl z olbrzymią promocją tuż przed świętami

Tegoroczne ceny karpia znacząco wzrosły. Osoby, które jednak wstrzymały się z zakupem, mogą sporo oszczędzić. Biedronka oraz Lidl wprowadziły w ostatniej chwili bardzo korzystne promocje na rybę.

Wyższe ceny karpia nie powinny nikogo dziwić. Szalejąca inflacja nie ominęła również tej ryby, wprowadzonej do wigilijnego jadłospisu ze względu na niską cenę i dużą dostępność. Na stałe ryba ta zagościła na naszych stołach dopiero po II Wojnie Światowej. 

Ceny karpia w tym roku wystrzeliły i są wyższe nawet o 50 proc. względem 2021 roku. W niektórych miejscach podchodziły nawet w okolice 100 zł/kg. Cierpliwi mogą jednak skorzystać z promocji w Biedronce i Lidlu. 

Zobacz wideo Szadkowska: Zaledwie 26% ankietowanych deklaruje, że chce kupić żywego karpia

Karp w Biedronce i Lidlu. Duża promocja na rybę

Biedronka obniżyła cenę karpia aż o 66 proc. Promocja obowiązuje jednak tylko w piątek 23 grudnia. Za płat ze skórą świeżego karpia Marinero w Biedronce zapłacimy dziś tylko 1,99 zł/100g. Cena regularna wynosi 5,99 zł, więc jest to rzeczywiście dobra okazja. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Analogiczną promocję wprowadził dziś Lidl. Polski karp, płat ze skórą kosztuje tylko 1,99 zł./100 g, co jest tylko obniżką aż o 71 proc. względem ceny z 9 grudnia. Promocja obowiązuje jednak do soboty 24 grudnia lub do wyczerpania zapasów. 

Nieco drożej, ale wciąż na promocji karpia oferuje Carrefour. Z aplikacją można całego karpia za 2,60 zł/100 g. Bez kuponu cena rośnie do 2,70 zł. 

W Kauflandzie za Karpia trzeba zapłacić już wyraźnie więcej. Tusza kosztuje 4,49 zł/100g, a w płacie 4,99 zł/100 g. W Dino natomiast zapłacimy aż 5,99 zł/100 g i to już po rabacie. Tyle samo za płat ze skórą zapłacimy też w Aldim. 

Więcej o: