Ceny studniówek 2023 sięgają tysiąca złotych, ale to nie wszystko. "Mogą pojawić się dodatkowe wydatki"

Ceny studniówek w 2023 roku mogą sięgać kwoty nawet 1000 zł. Na takie wydatki muszą przygotować się maturzyści i ich rodzice w Warszawie i Krakowie. To jeszcze nie wszystko - trzeba jeszcze doliczyć garnitur czy sukienkę. - Z tego aktualnie wychodzi ponad 1,8 tys. zł, ale mogą pojawić się jeszcze dodatkowe wydatki - wylicza w rozmowie z portalem trójmiasto.pl jedna z tegorocznych maturzystek.

Sezon studniówek ruszył już w styczniu. To z pewnością bardzo ważne wydarzenie dla maturzystów, ale przygotować się muszą również rodzice - a raczej ich portfele. Jak inflacja wpłynęła na ceny studniówek w 2023 roku? 

Sklep spożywczy.Cena na półce inna, niż przy kasie? Którą kwotę ostatecznie zapłacimy?

Ceny studniówek 2023. Ile trzeba zapłacić za bal?

Jeszcze kilka lat temu standardowa cena za studniówkę wynosiła ok. 200 zł od osoby. Teraz jest to koszt nawet 480 zł od osoby, a to dopiero początek wydatków - pisze trojmiasto.pl. Serwis cytuje rodzica, który wyjaśnił, że za studniówkę syna musi zapłacić 490 zł oraz dodatkowe 300 zł od osoby towarzyszącej. Łączny koszt wynosi zatem 790 zł.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei "Dziennik Wschodni" pisał, że w Lublinie za studniówkę trzeba zapłacić około 600 zł. A dokładniej? Gazeta wskazuje na różne wypowiedzi internautów - jedni podają, że koszt studniówki za osobę wynosi od 350 do 500 zł. Natomiast w Zamościu w Liceum Ogólnokształcące nr 1 trzeba zapłacić 900 zł za osobę - czytamy.

Telewizor - zdjęcie ilustracyjneCanal+ z podwyżką za subskrypcję. Kolejną w ciągu kilku miesięcy

Tymczasem w Warszawie ceny mogą być jeszcze wyższe. W jednym z prywatnych liceów cena od osoby wyniesie ok. 1000 zł, a za osobę towarzyszącą należy dopłacić 800 zł - pisze dziennik.pl. Natomiast w wielu szkołach cena od osoby waha się w granicach 350-500 zł, a z osobą towarzyszącą kwota wzrasta o dodatkowe 200-450 zł.

W Krakowie ceny studniówek są zbliżone. W tamtejszych liceach trzeba zapłacić 400 zł za osobę, a za osobę towarzyszącą trzeba dopłacić od 250 do 300 zł - podaje eska.pl. W jednej ze szkół koszt udziału pary w studniówce sięga kwoty 950 zł.

Pączki serowe z kilku składników na stałe zagoszczą w twojej kuchni. Zrobisz je błyskawiczniePączki w tłusty czwartek będą drogie. Cukiernicy toną w drożyźnie

Ceny studniówek 2023. Opłata "za talerzyk" to nie wszystko

Wydatki rodziców, związanych z opłatą "za talerzyk" to niestety nie wszystko. Należy przygotować się również na dodatkowe zakupy, w tym przede wszystkim kupno garnituru lub sukienki i dodatków. - 450 zł za siebie, 250 zł partner, 499 zł sukienka, 300 zł buty, do tego 120 zł paznokcie, 200 zł makijaż. Z tego aktualnie wychodzi ponad 1,8 tys. zł, ale mogą pojawić się jeszcze dodatkowe wydatki, nie wiem, czy iść do fryzjera, bo to pewnie kolejne 300 zł - wylicza w rozmowie z portalem trójmiasto.pl jedna z tegorocznych maturzystek. Rodzice muszą również uwzględnić dojazd na miejsce.

Zobacz wideo Glapiński: Być może w styczniu lub lutym inflacja znowu wzrośnie, (...) ale spodziewamy się, że na koniec roku będzie jednocyfrowa
Więcej o: