888 888 z這tych za z這te serduszko WO同. Zwyci瞛ca licytacji odpowiada hejterom

"Studio Biznes" poruszy dwa skrajnie r騜ne, ale r闚nie istotne tematy, o kt鏎ych w ostatnich dniach by這 wyj徠kowo g這郾o. Senator PO Krzysztof Brejza opowie o tajemniczych darowiznach Ministerstwa Edukacji Narodowej i o tym, czy rz康 kupi nowe narz璠zia do inwigilacji opozycji. Go軼iem ㄆkasza Kijka b璠zie te Ewa Kaniowicz, prezes zarz康u Bio-Gen, firmy, kt鏎a wylicytowa豉 z這te serduszko WO同 za 888 888 z.

Opozycja bije na alarm, minister edukacji się tłumaczy. Według przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej PiS przekazał za 5,5 mln zł willę wycenianą blisko dekadę temu na 6 mln zł "zaprzyjaźnionej" fundacji.  Sprzedawcą był natomiast Polski Holding Nieruchomości, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa.

Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o WOŚP i nie tylko

Willa za grube miliony. Opozycja pyta o wsparcie rządu

Opozycja pyta nie tylko o to, dlaczego ta konkretna organizacja zyskała wsparcie rz康u, ale skąd ta niska cena. Od 2014 roku ceny nieruchomości wzrosły bowiem o 50 proc.

Podobnych transakcji jest więcej. W programie "Studio Biznes" opowie o nich Krzysztof Brejza, senator PO. Gość Łukasza Kijka opowie nie tylko o tym, na czym polega dofinansowanie nieruchomości, ale i o nowych narzędziach, które zakupić miała polska policja. Według doniesień medialnych systemy zakupione przez służby pozwolą przełamywać zabezpieczenia telefonów. Czy na celowniku znajdą się tylko przestępcy czy przedstawiciele opozycji? Czy czeka nas powtórka z Pegasusa? Zapraszamy do obejrzenia odcinka. 

Ile zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP wcale tego nie ukrywaIle zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP wcale tego nie ukrywa

WOŚP wsparty w wyjątkowy sposób. To oni zapłacili 888 888 zł za złote serduszko

Koniec stycznia to tradycyjnie czas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka nie odbywa się jednak wyłącznie na ulicach miast. Tradycją jest licytowanie złotych serduszek. 

O wsparciu dla Orkiestry w programie "Studio Biznes" opowie Ewa Kaniowicz prezes zarządu Bio-Gen, firmy, która wylicytowała złote serduszko WOŚP za 888 888 zł.

Do akcji wspierania WOŚP przyłącza się też Gazeta.pl i jej czytelnicy. W ramach akcji #JedenDzieńDłużej w tym roku udało się zebrać kwotę 138 505,49 zł. Czytelnicy Gazeta.pl już po raz piąty udowodnili, jak wielkie mają serducha! Pieni康ze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera fundusze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia sepsy. Dziękujemy!

Emisja programu na stronie głównej Gazeta.pl o godz. 12.00

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyPieniądze na WOŚP można odliczyć od podatku. Kiedy są darowizną?

Wi璚ej o: