888 888 złotych za złote serduszko WOŚP. Zwycięzca licytacji odpowiada hejterom

"Studio Biznes" poruszy dwa skrajnie różne, ale równie istotne tematy, o których w ostatnich dniach było wyjątkowo głośno. Senator PO Krzysztof Brejza opowie o tajemniczych darowiznach Ministerstwa Edukacji Narodowej i o tym, czy rząd kupił nowe narzędzia do inwigilacji opozycji. Gościem Łukasza Kijka będzie też Ewa Kaniowicz, prezes zarządu Bio-Gen, firmy, która wylicytowała złote serduszko WOŚP za 888 888 zł.

Opozycja bije na alarm, minister edukacji się tłumaczy. Według przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej PiS przekazał za 5,5 mln zł willę wycenianą blisko dekadę temu na 6 mln zł "zaprzyjaźnionej" fundacji.  Sprzedawcą był natomiast Polski Holding Nieruchomości, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa.

Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o WOŚP i nie tylko

Willa za grube miliony. Opozycja pyta o wsparcie rządu

Opozycja pyta nie tylko o to, dlaczego ta konkretna organizacja zyskała wsparcie rządu, ale skąd ta niska cena. Od 2014 roku ceny nieruchomości wzrosły bowiem o 50 proc.

Podobnych transakcji jest więcej. W programie "Studio Biznes" opowie o nich Krzysztof Brejza, senator PO. Gość Łukasza Kijka opowie nie tylko o tym, na czym polega dofinansowanie nieruchomości, ale i o nowych narzędziach, które zakupić miała polska policja. Według doniesień medialnych systemy zakupione przez służby pozwolą przełamywać zabezpieczenia telefonów. Czy na celowniku znajdą się tylko przestępcy czy przedstawiciele opozycji? Czy czeka nas powtórka z Pegasusa? Zapraszamy do obejrzenia odcinka. 

WOŚP wsparty w wyjątkowy sposób. To oni zapłacili 888 888 zł za złote serduszko

Koniec stycznia to tradycyjnie czas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka nie odbywa się jednak wyłącznie na ulicach miast. Tradycją jest licytowanie złotych serduszek. 

O wsparciu dla Orkiestry w programie "Studio Biznes" opowie Ewa Kaniowicz prezes zarządu Bio-Gen, firmy, która wylicytowała złote serduszko WOŚP za 888 888 zł.

Do akcji wspierania WOŚP przyłącza się też Gazeta.pl i jej czytelnicy. W ramach akcji #JedenDzieńDłużej w tym roku udało się zebrać kwotę 138 505,49 zł. Czytelnicy Gazeta.pl już po raz piąty udowodnili, jak wielkie mają serducha! Pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera fundusze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia sepsy. Dziękujemy!

Emisja programu na stronie głównej Gazeta.pl o godz. 12.00

Więcej o: