Za rozliczenie PIT w Lublinie można wygrać samochód. Ruszyła loteria z nagrodami

1 lutego ruszyła kolejna edycja akcji "Rozlicz PIT w Lublinie". W tym roku na mieszkańców biorących udział w loterii czeka aż 15 nagród pieniężnych oraz nagroda główna w postaci samochodu hybrydowego o wartości 80 tys. złotych. Co trzeba zrobić, aby wygrać? Wystarczy rozliczyć podatek.

W tym roku miasto Lublin po raz kolejny zorganizowało loterię "Rozlicz PIT w Lublinie". Akcja ma na celu wsparcie budżetu miasta, który przez zmiany w systemie podatkowym straci w 2023 roku blisko 300 mln złotych. Na uczestników loterii czekają atrakcyjne nagrody, w tym samochód o wartości 80 tys. złotych. Aby wziąć w niej udział, wystarczy tylko rozliczyć podatek w Lublinie. Akcja potrwa do 2 maja. 

Zobacz wideo Na co uważać, wypełniając PIT-2 od 1 stycznia 2023 r.? Ekspertka wyjaśnia

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Lublin zachęca do rozliczania podatków. Rozlicz PIT i wygraj samochód.

- Rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój. To środki, które zasilają budżet miasta, więc także lubelskich szkół i przedszkoli, finansują oświetlenie dróg i chodników, komunikację miejską, sprzątanie ulic, czy wsparcie osób w potrzebie. Wskazując w deklaracji Lublin jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek trafia do budżetu miasta, przyczyniając się do wzrostu jego dochodów. Mamy nadzieję, że wpływy związane z nowo zarejestrowanymi podatnikami częściowo zrekompensują straty wywołane przez rządowy program Polski Ład - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk, cytowany przez oficjalną stronę miasta. 

Jak przekazały władze na stronie lublin.eu, przez zmiany legislacyjne, do których doszło w przepisach w 2023 roku, budżet miasta straci niemal 300 mln złotych. Co więcej, dochody z PIT, które stanowią około 20 proc. wszystkich dochodów budżetu Lublina, w tym roku będą o około 90 milionów złotych niższe niż środki, które z tego tytułu wpłynęły do budżetu w zeszłym roku. "Według danych Izby Administracji Skarbowej, w Lublinie jest ok. 240 tys. czynnych podatników PIT. Wpływ do kasy miasta w 2022 r. od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie to średnio ok. 2,4 tys. zł. W 2023 r. kwota ta będzie niższa i wyniesie około 2,1 tys. zł." - podały władze miasta. 

"Rozlicz PIT w Lublinie". Jak wziąć udział w loterii?

W lubelskiej loterii udział wziąć mogą wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 18 lat. Jednak najważniejszy warunek to złożenie deklaracji podatkowej za ubiegły rok w jednym z urzędów skarbowych w mieście, ze wskazaniem Lublina jako swoje miejsce zamieszkania. Po spełnieniu tego warunku należy swoją kandydaturę do udziału w loterii zgłosić za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej  lublin.eu/PIT. W celu zarejestrowania się w loterii można także udać się do jednego z jej punktów, który dysponuje papierowymi formularzami. Po wypełnieniu "kuponu" należy wrzucić go do specjalnej urny. Zgłoszeń można dokonywać do 2 maja 2023 roku. 

"Rozlicz PIT w Lublinie". Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców loterii

Dla zwycięzców miasto przewidziało atrakcyjne nagrody. W puli znajduje się ich łącznie 16. 15 z nich to nagrody pieniężne, pięć o wartości 2000 zł oraz 10 po 1000 zł każda. Do zwycięzcy nagrody głównej trafi hybrydowy samochód osobowy o wartości jednostkowej 80 tys. zł. Miasto przewidziało także dodatkowe środki na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej.

Więcej o: