Ekskluzywny hotel? Nie, to wizualizacja wagonów nocnych dla Finów [WIDEO]

Škoda Group pokazała wizualizację projektu nowych wagonów przygotowanych dla pociągów nocnych Kolei Fińskich. "Wszystkie kabiny będą wyposażone w toaletę, niektóre z nich będą miały nawet własny prysznic, dzięki czemu pasażerowie poczują się jak w hotelu" - czytamy w opisie.

Skoda Transtech wykonała dla fińskich kolei dziewięć sypialnych wagonów piętrowych oraz osiem wagonów-platform do przewozu aut pasażerów podróżujących w długich relacjach - informuje rynek-kolejowy.pl. Spółka udostępniła w mediach społecznościowych wizualizacje kabin w wagonach piętrowych.

"Finowie wracają do dawno zapomnianej koncepcji przedziałów rodzinnych, z dużym, dwuosobowym łóżkiem na dolnym poziomie i leżanką na wyższym. Taki, bardzo przestronny przedział, będzie mogła wybrać np. rodzina lub para osób, które niekoniecznie chcą spać w leżankach nad sobą" - opisuje portal kolejowy. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kabiny z toaletą, a nawet prysznicem. Škoda pokazała wizualizację wagonów nocnych w Finlandii

Skoda pokazała wideo, na którym przedstawione są wizualizacje projektu. "Wszystkie kabiny będą wyposażone w toaletę, niektóre z nich będą miały nawet własny prysznic, dzięki czemu pasażerowie poczują się jak w hotelu" - czytamy w opisie Skody. 

Jak ocenia portal rynek-kolejowy.pl, taki zakup to ukłon w kierunku turystów, których przybywa na linii kolejowej Helsinki - Rovaniemi. W ostatnich miesiącach pociągi na tej jedynej nocnej linii w Finlandii musiały wykorzystywać starsze wagony z powodu dużej liczby zainteresowanych. 

Zamówienie ma być dostarczone do końca 2025 r. Skoda oferuje możliwość zakupu kolejnych 30 wagonów sypialnych tego typu.

Więcej o: