Miało być osiedle "Mieszkanie Plus", będzie figa z makiem. Poczta Polska sprzedaje kolejną działkę

Dwie działki na Odolanach na warszawskiej Woli miały być przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Ale Poczta Polska, do której należą grunty, sprzedała już jedną z nich, a aukcję drugiej planuje na czerwiec.

2,5-hektarowa działka na Sowińskiego została sprzedana już w zeszłym roku na aukcji - za 113 mln złotych. Jak pisze stołeczna "Gazeta Wyborcza", Poczta Polska próbowała utajnić tę transakcję, powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. Dopiero gdy zainterweniował poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej, ujawniono, że nabywcą jest firma Matexi [deweloper - red.].

Poczta Polska sprzedaje działkę przy Worcella. A miały być mieszkania i szkoła

Na 1 czerwca br. Poczta Polska zaplanowana z kolei aukcję ponad trzyhektarowej działki na Worcella 1, gdzie teraz mieści się parking dla autokarów. Jej cena wywoławcza wynosi 140 mln złotych. Władze Woli są oburzone planami wyprzedaży gruntów. Przypominają, że w ramach "Mieszkania Plus" przy Worcella oprócz bloków miała stanąć szkoła.

"Poczta Polska twierdziła, że do sfinalizowania aportu gruntów na Odolanach do 'Mieszkania plus' nie doszło z powodu roszczeń do tych terenów" - pisze "GW". Jak podano w ofercie działki na Worcella: "W odniesieniu do przedmiotowej nieruchomości występują roszczenia byłych właścicieli na podstawie Dekretu o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy".

Dziennik przypomina, że w ramach "Mieszkania Plus" nie powstało ani jedno z zapowiadanych osiedli.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Michał Szczerba: Program "Mieszanie Plus" to trup

Sprzedaż działek, na których rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecywał wybudować mieszkania na wynajem dla osób z niskimi zarobkami, skrytykował Michał Szczerba. "Rządowy program to trup. Trwa wyprzedaż działek, na których miało być 'Mieszkanie Plus'. Poczta sprzedaje kolejną działkę, gdzie miało być kilkaset lokali i oświata. Przed wyborami pozbywają się wszystkiego, co cenne - za bezcen. Prześwietlimy te transakcje" - zapowiedział na Twitterze.

"Spekulant nigdy nie wyjdzie z [Mateusza] Morawieckiego. Jego ludzie przed ewakuacją handlują działkami, gdzie miały powstać rządowe tanie mieszkania na wynajem. Zapowiedzi exposé Morawieckiego pustą obietnicą. Konferencje Adamczyka podręcznikowym przykładem kłamstwa!" - dodał.

Więcej o: