Zwrot podatku to ruletka. "Studio Biznes" wypełnia PIT z ekspertem. Rozliczenie lepiej sprawdzić dwa razy

PIT za rok 2022 można już sprawdzić. To, czy fiskus przyznał nam zwrot podatku, czy zażąda dopłaty, można sprawdzić dzięki rządowej usłudze. "Studio Biznes" radzi jednak, by przed zaakceptowaniem zeznania poznać kilka podatkowych sztuczek. W programie przedstawi je na żywo Grzegorz Grochowina, szef zespołu zarządzania wiedzą w departamencie podatkowym KPMG w Polsce.
Zobacz wideo

Od 15 lutego w systemie Twój e-PIT dostępne są zeznania podatkowe za rok 2022. Polacy już po północy mogli sprawdzić, czy przysługuje im zwrot podatku, czy też to oni będą musieli oddać fiskusowi pieniądze. Wielu podatników ruszyło też do klawiatur sprawdzić, czy należy im się ulga na dziecko, ile wynosi ulga za internet, do kiedy trzeba złożyć PIT, by fiskus szybko przesłał pieniądze? 

"Studio Biznes" wypełnia PIT na żywo. Trzymajcie za nas kciuki

Polacy nie muszą już samodzielnie wypełniać formularzy podatkowych - urzędy skarbowe od kilku lat same dokonują tego obowiązku. Obywatel nie musi robić nic, by z fiskusem się rozliczyć, bo 2 maja zeznanie "samo" wyśle się do odpowiedniej placówki.

PIT warto jednak przejrzeć, tym bardziej że odliczenie ulg wymaga już naszej interwencji. Ulga za internet, darowizny nie odliczą się same. Na co trzeba uważać, wypełniając zeznanie podatkowe? W programie "Studio Biznes" będzie można przekonać się o tym na żywo. Łukasz Kijek wraz z Grzegorzem Grochowiną z KPMG udowodnią bowiem, że podatkowy diabeł tkwi w szczegółach. 

Grzegorz Grochowina to szef zespołu zarządzania wiedzą w departamencie podatkowym KPMG w Polsce. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych i ZUS (włączając w to doradztwo dotyczące międzynarodowych aspektów opodatkowania osób fizycznych). Zajmuje się także koordynowaniem procesu przygotowania rocznych zeznań podatkowych. Jest autorem ponad 2000 komentarzy publikowanych w prasie podatkowej. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

W programie Grzegorz Grochowina, Deputy Director, KPMG w rozmowie z Łukaszem Kijkiem stara się rozjaśnić sytuacje z rozliczeniami PIT, dla kogo zwrot podatku, a kto dopłaci?

"Studio Biznes" - podatki, technologie i motoryzacja

W TopTech Daniel Maikowski przygląda się najciekawszym premierom gier wideo w 2023 roku. Czy gracze mają powody do narzekania. Ostatni segment programu to segment sponsorowany - Tomasz Korniejew, dyrektor wydawniczy rozmawia z Fabienem Goulmy, Managing Director Cluster East and Poland, Renault o rynku motoryzacyjnym w Polsce. 

Nie wypełnimy za Ciebie PIT, ale opiszemy i nagłośnimy problemy z rozliczeniem. Masz problem z logowaniem do e-Urzędu Skarbowego? Zaskoczył cię zwrot podatku lub konieczność dopłaty? Daj nam o tym znać w mailu: news@agora.pl

Więcej o: