Ile wynosi majątek posła PiS Jacka Kurzępy? Niedawno mówił, że wyobraża sobie żyć za 1600 zł brutto

Jakim majątkiem może poszczycić się poseł PiS Jacek Kurzępa? "Super Express" dotarł do oświadczenia majątkowego polityka za 2021 rok.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurzępa stwierdził niedawno na antenie RMF FM, że wyobraża sobie przeżyć za 1600 zł brutto (tj. 1445 zł "na rękę"). Tyle wynosi bowiem renta rodzinna i socjalna. "Super Express" przyjrzał się majątkowi polityka. 

Zobacz wideo Czy PiS-owi zależy na środkach z KPO? Pytamy posłankę Srokę

Majątek posła Jacka Kurzępy. Oświadczenie majątkowe polityka PiS

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym posła Jacka Kurzępy za rok 2021 posiada on 137 tys. zł w walucie polskiej, dom o wartości 700 tys. zł, stojący na działce wartej 120 tys. zł. "Za jednoosobową działalność gospodarczą wykazał przychód 390 tys. zł, z tytułu umów zleceń dochód ponad 270 tys., z tytułu zatrudnienia dochód 209 tys., a z diet poselskich 37 tys." - wylicza tabloid. Oświadczenie o stanie majątkowym posła można zobaczyć tutaj.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jacek Kurzępa o mailach Dworczyka: Absolutnie nie przyznaję się do tej korespondencji

W ujawnionych mailach z rzekomej skrzynki Michała Dworczyka znalazła się wiadomość, którą wysłać miał Kurzępa. Polityk miał narzekać na swoje zarobki, pisząc, że nie jest w stanie wyżyć za 5,2 tys. zł z uczelni. - Pisał pan o tym do Michała Dworczyka w dramatycznym mailu w roku 2019, kiedy nie został pan wybrany do Sejmu - powiedział Robert Mazurek podczas rozmowy z Kurzępą. - Absolutnie nie przyznaję się do tej korespondencji. To jest prywatna korespondencja, jeśli jest - odpowiedział jednak polityk.

 

Dziennikarz zapytał więc polityka, czy ten wyobraża sobie, że byłby w stanie przeżyć za kwotę równą wysokości renty rodzinnej lub socjalnej. - Pytanie o wyobraźnię jest pytaniem zbyt otwartym. Oczywiście wyobrażam sobie - stwierdził w środę Kurzępa. 

Więcej o: