Nie chciał zapłacić 800 zł mandatu - zaproponował policjantom połowę. Grozi mu 10 lat więzienia

Kierowca z Katowic chciał uniknąć zapłacenia 800 zł mandatu za przekroczenie prędkości. Zaproponował 400 zł łapówki policjantom, którzy go zatrzymali. Funkcjonariusze nie przystali na tę ofertę. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Jak  czytamy na stronie policji, 10 marca zatrzymano 54-letniego kierowcę forda, który poza obszarem zabudowanym przekroczył prędkość o 40 km/h, za co groził mu mandat w wysokości 800 zł i 9 punktów karnych. Mężczyzna chciał jednak tego uniknąć, więc zaoferował funkcjonariuszom łapówkę. Teraz musi liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami.

Zobacz wideo Wydmuchał 1,8 promila. Policjantom zaproponował 10 tys. koron "na kawę". Wszystko nagrała kamera

Kierowca przekroczył prędkość i próbował uniknąć mandatu. Zaproponował policjantom łapówkę

Mieszkający w Katowicach kierowca forda został zatrzymany przez policjantów ze Strzelec Opolskich, którzy patrolowali drogę wojewódzką nr 409, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. W pewnym momencie dostrzegli pojazd, który poruszał się znacznie szybciej. Ford jechał 130 km/h.

Akcja ukraińskich służb Ukraina: wiceminister zatrzymany podczas przyjmowania 400 tys. dol. łapówki

Gdy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem do kontroli, okazało się, że mężczyźnie bardzo zależy na zminimalizowaniu negatywnych skutków wykroczenia. Aby uniknąć mandatu, wręczył funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 400 zł. Policjanci niezwłocznie powiadomili o tym swoich przełożonych, a także prokuraturę.

Żołnierze / zdjęcie ilustracyjne Łapówki za wyjazd na misję do Kosowa i kursy? Zatrzymano 10 żołnierzy

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zamiast 800 zł mandatu chciał zapłacić 400 zł łapówki. Grozi mu do 10 lat więzienia

Teraz 54-latek będzie musiał odpowiedzieć zarówno za przekroczenie prędkości, jak i usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. To drugie przewinienie kwalifikowane jest jako przestępstwo, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: