Przez 16 lat rządził Wrocławiem. Teraz Rafał Dutkiewicz został szefem Pracodawców RP

- Wierzę, że moja wiedza na temat aktualnych potrzeb i oczekiwań środowisk biznesowych w Polsce oraz wieloletnia praca w administracji publicznej będą niezwykle pomocne w osiąganiu jak najlepszych rezultatów dla naszej organizacji - powiedział Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz, nowy szef Pracodawców RP.

Rafał Dutkiewicz, prezydentem Wrocławia w latach 2002-2018, został szefem Pracodawców RP, jednej z największych polskich organizacji skupiających przedsiębiorców. Decyzja - jak podkreśla przewodnicząca Rady Pracodawców RP Joanna Makowiecka-Gatza - została podjęta po uwzględnieniu wielu czynników, w tym doświadczenia Rafała Dutkiewicza oraz jego dotychczasowych dokonań.

Zobacz wideo Czy Tusk okradł Polaków reformą OFE?

- Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Rafała Dutkiewicza Pracodawcy RP nadal będą umacniać swoją pozycję w reprezentowaniu przedsiębiorców zrzeszonych w organizacji - podkreśla w oficjalnym komunikacie publikowanym przez organizację. 

W dokumencie zamieszczono także wypowiedź nowego szefa organizacji. - Wierzę, że moja wiedza na temat aktualnych potrzeb i oczekiwań środowisk biznesowych w Polsce oraz wieloletnia praca w administracji publicznej będą niezwykle pomocne w osiąganiu jak najlepszych rezultatów dla naszej organizacji - powiedział Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz.

Rafał Dutkiewicz szefem Pracodawców RP

Więcej światła na swoją misję rzucił w rozmowie z portalem Money.pl. - Chciałbym przywrócić wielkie znaczenie przedsiębiorczości w Polsce - stwierdził. Zapewnił też, że w swojej działalności będzie zachowywał apolityczne stanowisko. 

Dutkiewicz pełnił urząd nieprzerwanie przez 4 kadencje do 2018 roku. Od kwietnia 2019 przebywał w Berlinie, w elitarnym gronie Richard von Weizsäcker Academy na zaproszenie Fundacji Boscha. Jako jeden z niewielu gości zagranicznych dostąpił zaszczytu przemawiania, jako gość honorowy, w Bundestagu w czasie Dnia Pamięci - jednego z głównych świąt państwowych Niemiec

Samochód (zdjęcie ilustracyjne) Unia Europejska zakazuje samochodów spalinowych. Co dalej z moim autem?

W 1982 r. ukończył studia z zakresu matematyki stosowanej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Studiował również na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w 1985 r. obronił pracę doktorską dotyczącą logiki formalnej.

Jest członkiem Rady Uniwersytetu Wrocławskiego, przez wiele lat był też członkiem, a następnie członkiem honorowym senatu Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie. Jest odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu odrodzenia Polski (2009) oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2015).

Więcej o: