Pracownica firmy pożyczkowej brała pożyczki na dane klientów? Wpadła, bo nie zapłaciła za parking

31-letnia mieszkanka Jarocina miała sporządzać fikcyjne umowy pożyczki, wykorzystując dane klientów z firmy pożyczkowej, w której pracowała. Kobieta skutecznie unikała wymiaru sprawiedliwości, jednak została schwytana, gdy nie uregulowała opłaty za parking. Grozi jej osiem lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka gminy Jarocin (woj. wielkopolskie, pow. jarociński) usłyszała pod koniec marca zarzuty oszustwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Kobieta pracowała w jednej z firm pożyczkowych i miała zaciągać zobowiązania finansowe, wykorzystując dane klientów firmy. Pieniądze wpływały na jej konto, a raty za zaciągnięte pożyczki miały spłacać osoby, których dane wykorzystała.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Poznań. 31-latka zaciągała pożyczki, wykorzystując dane klientów firmy, w której pracowała

31-latka była zatrudniona na stanowisku pośrednika w firmie oferującej pożyczki na terenie Poznania. "Miała dostęp do dokumentacji klientów zawierającej ich dane. Wykorzystując te dane, 31-latka sporządzała fikcyjne umowy na pożyczki i podrabiała podpisy osób, których dane widniały na takiej umowie. Po przyznaniu pieniędzy środki finansowe wpływały na jej konto" - przekazała asp. szt, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska. Do spłacania zaciągniętych pożyczek były zobowiązane osoby, na które zostały one pobrane. 

Osoby, których dane zostały wykorzystane, zaczęły otrzymywać wezwania do zapłaty. Wciąż powiększała się liczba kredytobiorców, którzy twierdzili, że nie zaciągali pożyczki. Zaniepokojeni właściciele firmy w maju 2021 roku złożyli zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Jarocin. 31-letnia kobieta została zatrzymana, gdy nie zapłaciła za parking

Śledczy z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że od listopada 2020 r. do marca 2021 r. kobieta działała na szkodę instytucji finansowej oraz 21 osób fizycznych. Podczas całego procederu kobieta miała wyłudzić ponad 16 tysięcy zł. W międzyczasie 31-latka zmieniła miejsce zamieszkania oraz pracę, zatem ustalenie miejsca jej pobytu było utrudnione. W grudniu 2022 roku wszczęto poszukiwania kobiety i wystawiono za nią nakaz zatrzymania. "31-latka skutecznie ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości do połowy marca br. W ręce mundurowych wpadła, gdy na jednym z parkingów w Koźminie nie uregulowała opłaty za parking. Podczas zgłoszonej interwencji i legitymowania kobiety policjanci ustalili, że jest ona poszukiwana przez jarocińską policję. W związku z powyższym 31-latka została zatrzymana" - przekazała Agnieszka Zaworska.

Kobieta usłyszała zarzuty związane z oszustwem oraz posługiwaniem się podrobionymi dokumentami - dotyczą one 21 takich samych przestępstw. 31-latka może trafić na osiem lat do więzienia.

Więcej o: