Waloryzacja 500 plus. Świadczenie może wzrosnąć. Emilewicz: Jakaś propozycja na pewno się pojawi

Jadwiga Emilewicz, posłanka PiS, zapowiedziała, że waloryzacja 500 plus jest możliwa. - Sądzę, że po siedmiu latach funkcjonowania programu, przy tej stopie inflacyjnej, jakaś propozycja dla dzieci na pewno się pojawi - skomentowała posłanka PiS.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Emilewicz, była wicepremierka, 4 kwietnia w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 odniosła się do możliwej waloryzacji 500 plus, w związku z rosnącą inflacją.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Waloryzować 500 plus? Czy może wprowadzić progi dochodowe? Pytamy ekspertkę

Waloryzacja 500 plus. Jadwiga Emilewicz: Jakaś propozycja na pewno się pojawi

Posłanka odniosła się w programie TVN24 do pytania o ewentualną waloryzację 500 plus. - Sądzę, że po siedmiu latach funkcjonowania programu, przy tej stopie inflacyjnej, jakaś propozycja dla dzieci na pewno się pojawi - powiedziała Jadwiga Emilewicz. - Decyzję podejmuje pan premier i minister finansów, który liczy budżet - zaznaczyła posłanka. - Czy to będzie prosta waloryzacja? Nie wiem. Można się spodziewać czegoś, co jest okrętem flagowym Zjednoczonej Prawicy, czyli wsparcia rodzin - dodała Emilewicz.

30 marca podczas konferencji prasowej o waloryzację 500 plus został zapytany wiceminister finansów Artur Soboń, który zaprzeczył, jakoby takie prace się rozpoczęły. - Mogę powiedzieć na 100 proc., że nie pracujemy nad tego typu rozwiązaniem. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań, które wspierają rodziny, uzupełniając także program 500 plus. To w praktyce oznacza, że w 2023 r. środki skierowane do rodzin, to blisko 87 mld zł w budżecie państwa - przekazał wiceminister finansów, cytowany przez Onet.

Program 500 plus. W 2023 roku koszt programu 500 plus wyniesie 40,2 mld zł

Od siedmiu lat w Polsce funkcjonuje program 500 plus. W tym czasie rodziny otrzymały ponad 223 mld złotych. Aktualnie wsparcie trafia do ponad 6,5 mln dzieci. W 2023 roku koszt programu wyniesie 40,2 mld zł - przekazuje TVN24.

Więcej o: