Komunia 2023. Ile dać do koperty komunijnej? Im bliższa rodzina, tym wyższa kwota

Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień zarówno dla dziecka, jak i dla jego bliskich. To wyjątkowa uroczystość pod względem duchowym z okazji której wręczamy najmłodszym upominki. Co w przypadku, gdy zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy? Czy jest odpowiednia kwota? Sprawdzamy.

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej goście decydują się przekazać dzieciom upominki, które mają upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Coraz więcej osób decyduje się również na przekazanie tzw. kopert, w których umieszczają pieniądze. Dzięki temu osoba obdarowana może je przeznaczyć na wybrany przez siebie cel. Czy są określone sumy, które "wypada" włożyć do koperty?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Pierwsza Komunia Święta 2023. Czym się kierować przy wyborze kwoty, jaką chcemy włożyć do koperty komunijnej?

Jeśli chcemy przekazać pieniądze w formie prezentu komunijnego, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe. Sytuacja finansowa jest tak naprawdę najważniejsza. Musimy zastanowić się, jaka kwota jest dla nas odpowiednia.

Poza tym ważnych jest też kilka dodatkowych kwestii. Powinniśmy kierować się tym, jaka relacja łączy nas z dzieckiem, jaki jest między nami stopień pokrewieństwa. Inną kwotę może przekazać np. chrzestny, a inną daleki kuzyn. Ważne są również tradycje, panujące w rodzinie czy w regionie. 

Pierwsza Komunia Święta 2023. Ile dać do koperty na komunię?

Prezenty, które wybieramy jako prezent komunijny, zmieniają się z roku na rok. To samo dotyczy kwoty, jaką chcemy przekazać. W 2023 roku w kopertach najczęściej znajdziemy 200-300 zł. Bliższe dziecku osoby mogą włożyć nawet 300 czy 400 zł - przekazuje portal vivus.pl. Na mniejsze kwoty decydują się najczęściej dalsi krewni, przyjaciele rodziny. Prezenty powyżej 500 zł najczęściej wręczają rodzice, chrzestni czy dziadkowie. Nie zapominajmy jednak, że nie ma określonej kwoty, którą należy włożyć do koperty.

Więcej o: