Firma Sławomira "każdy jest kowalem własnego losu" Mentzena oferuje pracę. Zarobki od 1500 zł brutto

Kancelaria podatkowa Sławomira Mentzena szuka pracowników. Oferty z propozycjami pracy na kilku stanowiskach pojawiły się na różnych portalach i w każdej z nich zaznaczono, że są one skierowane do osób, które "chcą pracować ponad normę". Jakie stawki zaoferowano w kancelarii Mentzena?

Oferty pracy pojawiły się na portalu pracuj.pl. W każdym ze zgłoszeń pracodawca podał zarobki, na które mogą liczyć osoby aplikujące do kancelarii podatkowej prowadzonej przez Sławomira Mentzena. Jakiego rodzaju stanowisk dotyczą oferty?

Zobacz wideo Trzaskowski: Dziś Mentzen próbuje się przedstawiać jako wolnościowiec, człowiek środka

Praca w kancelarii podatkowej Sławomira Mentzena - jakie są oferty?

Jak czytamy na pracuj.pl, kancelaria poszukuje osób do pracy na stanowiska:

  • praktykanta/praktykantki w dziale doradztwa podatkowego - na tym stanowisku można zarobić od 1500 do 2500 złotych brutto w założeniu, że jest to umowa o staż lub praktyki;
  • asystenta/tki ds. wsparcia IT - zarobki na poziomie 1800-2700 zł brutto na umowie zlecenie na część etatu;
  • asystenta/tki ds. obsługi klienta - zarobki od 1800 do 3600 zł brutto w zależności od rodzaju umowy (tutaj przewidywana jest umowa o pracę lub umowa zlecenie na pełny lub część etatu);
  • młodszego specjalisty/stki działu prawnego - wynagrodzenie 2000-4000 zł brutto na umowę zlecenie na pełny etat lub część etatu;
  • specjalisty/tki ds. księgowości - wynagrodzenie 5700-7500 zł brutto zależne od umowy (umowa o pracę lub umowa zlecenie na pełny etat.

"Szukamy osób, które chcą pracować ponad normę i nie lubią monotonii. Jeżeli najważniejszy jest dla Ciebie work-life balance, to raczej się nie dogadamy. Chcemy być jak najlepsi, chcemy, żeby nasi pracownicy zarabiali jak najwięcej oraz chcemy żeby czuli się u nas dobrze. Ale żeby to było możliwe, trzeba dużo pracować. Nie ma nic za darmo :)" - można przeczytać w każdej z ofert. 

Kandydaci, szukający informacji o potencjalnym pracodawcy, na stronie kancelarii mogą natrafić m.in. na zdjęcie śmigłowca i parafrazę cytatu z "Czasu Apokalipsy Francisa Forda Coppoli, gdzie "zapach napalmu" został zastąpiony zapachem pieniędzy.

Dziennikarze "Super Expressu" doprecyzowali, że pierwsza oferta dla praktykanta lub praktykantki dotyczy studentów, którzy dzięki PIT-0 dla młodych, są zwolnieni z podatku dochodowego. Wypłata "na rękę" dla tych osób będzie zbliżona do podanej w ofercie kwoty brutto. Jak przekazała "SE" kancelaria Mentzena, widełki płacowe zależne są od części etatu, na który zostanie zatrudniony przyszły pracownik. Część ofert skierowana jest także dla osób bez większego doświadczenia. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

"Każdy jest kowalem własnego losu"? Wojtek Sawicki komentuje wywiad Sławomira Mentzena

Lider Konfederacji coraz częściej pojawia się w mediach. W ostatnim wywiadzie z Wirtualną Polską Sławomir Mentzen przyznał, że "nie widzi mu się" obowiązek odprowadzania składek emerytalnych. Jak dodał, według niego każdy sam wie lepiej o tym, co zrobić z zarobionymi pieniędzmi. W tym aspekcie przywołał powiedzenie, że "każdy jest kowalem własnego losu". 

Wywiad ten był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Na wywiad Mentzena zareagował m.in. aktywista na rzecz zwiększania świadomości społecznej dotyczącej niepełnosprawnych w Polsce - Wojtek Sawicki. Mężczyzna ten został dotknięty chorobą Duchenne’a, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. "Ja z perspektywy osoby z głęboką niepełnosprawnością, niesamodzielnej, mogę tylko zaśmiać mu się w twarz. Oczywiście, coś tam w życiu osiągnąłem, zważywszy na swój stan... Wielokrotnie wykazywałem się własną inicjatywą, ale bez pomocy innych, bez ochrony systemu zdrowia, bez szczęścia i sprzyjających okoliczności nie byłbym w miejscu, w którym się teraz znajduje" - napisał Sawicki. 

Więcej o: