Piekarnie "Społem" dziękują za "niższe ceny pieczywa dla Polaków". Na plakatach m.in. Schreiber

Klienci piekarni działających pod szyldem KZRSS "Społem" mogli zdziwić się akcją plakatową z podziękowaniami dla posłów i senatorów za ich zaangażowanie w uchwaleniu tarczy gazowej. Na plakatach znalazły się zdjęcia pięciu polityków.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców "Społem" w kwietniu rozpoczął akcję plakatową, którą można zobaczyć w piekarniach. Pierwsze zdjęcia plakatów pojawiły się też w mediach społecznościowych.

W piekarniach "Społem" pojawiły się plakaty z podziękowaniami dla polityków. "Za niższe ceny pieczywa dla Polaków"

Na plakatach można przeczytać: "Piekarnie Społem dziękują za niższe ceny pieczywa dla Polaków i ochronę miejsc pracy naszych piekarzy". Wcześniej pojawiają się jednak imiona, nazwiska i funkcje poszczególnych polityków.

I tak "Społem" dziękuje między innymi: posłowi Prawa i Sprawiedliwości oraz ministrowi w Kancelarii Premiera Łukaszowi Schreiberowi, wicemarszałkowi Sejmu Piotrowi Zgorzelskiemu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, senatorom niezrzeszonym Krzysztofowi Kwiatkowskiemu i Stanisławowi Gawłowskiemu oraz posłance Polski 2050 Paulinie Hennig-Klosce. 

"Dzięki osobistemu zaangażowaniu pana ministra Łukasza Schreibera nasze piekarnie zostały objęte tarczą gazową. Dziękujemy!" - brzmi kolejny napis, który podajemy na przykładzie ministra. Pozostałym politykom podziękowano w taki sam sposób. 

Akcja KZRSS "Społem" została skrytykowana w mediach społecznościowych. Większość z komentatorów nie zauważyła jednak, że dotyczy ona różnych polityków, a nie tylko ministra i posła PiS Łukasza Schreibera. O samej akcji poinformowano natomiast już 5 kwietnia. Wymyślił ją prezes tej firmy, Ryszard Jaśkowski. 

- W imieniu ponad 200 piekarni w całej Polsce bardzo serdecznie dziękuję wszystkim posłom i senatorom, którzy zagłosowali za poprawką dotyczącą tarczy gazowej. Dzięki temu chleb nie będzie kosztować 12 zł a "Społem" będzie dalej mogło piec tradycyjne pieczywo dla Polaków - mówił na początku kwietnia Ryszard Jaśkowski.

Więcej o: