"No i wylądował" pierwszy samolot w Radomiu. "Ruch na lotnisku jak w Mierzei Wiślanej" [KOMENTARZE]

Otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Radom wywołało niemałe emocje w sieci, a niektórzy porównują je do otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. "Ruch na lotnisku mniej więcej podobny" - komentuje jeden z internautów. Tymczasem Poseł PiS Radosław Fogiel wyraził nadzieję, że "wiele osób w tym roku wyruszy na urlop z Radomia".
Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Port Lotniczy Warszawa-Radom został w czwartek oficjalnie otwarty. Wczoraj wieczorem w nowo otwartym porcie w Radomiu wylądował pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna z Paryża była niemal całkowicie zajęta przez pasażerów - pisze serwis mojradom.pl. - To jedno z najładniejszych lotnisk - zachwalał prezenter TVP Krzysztof Ziemiec.

Port Lotniczy Warszawa-Radom otwarty. PLL LOT: Kolejny samolot z Radomia wyleci do Rzymu

Otwarcie lotniska jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych i najwyraźniej wywołało niemałe emocje. "Ruch na lotnisku w Radomiu nie jest mniejszy od ruchu statków w przekopie Mierzei Wiślanej. Mniej więcej podobny" - skomentował jeden z internautów. "No i wylądował..." - napisał na Twitterze serwis flightradar24.com, nawiązując do przylotu samolotu z Paryża.

W czwartek w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom wylądował jeszcze jeden samolot. Maszyna wystartowała z... Lotniska Chopina w Warszawie, który znajduje się w odległości ok. 93 km w linii prostej od Radomia. Lot trwał prawie 50 minut. Tymczasem dojazd z Warszawy do Radomia przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej zajmuje ok. półtorej godziny. Jak już pisaliśmy wcześniej, dziennikarzom RMF FM pokonanie tej trasy zajęło 2 godziny i 20 minut.

- Kolejny w pełni wypełniony samolot z Radomia wyleci do Rzymu. Patrzymy teraz na wypełnienia samolotów przed majówką i one są bardzo dobre - przekonuje Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT, cytowany przez serwis mojradom.pl. Linie zapowiadają, że będą korzystać z Portu Lotniczego Warszawa-Radom w czasie nadchodzącego sezonu letniego. Mają skorzystać również linie czarterowe działające na zlecenie biur podróży. LOT poleci między innymi do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny. Prezes PPL, spółki zarządzającej lotniskiem Stanisław Wojtera powiedział, że trwają rozmowy z innymi przewoźnikami. Na razie jednak nie zdradził szczegółów dotyczących zimowej siatki połączeń.

Port Lotniczy Warszawa-Radom otwarty. Poseł PiS: Ludziom musi się chcieć latać

Przebudowa i modernizacja portu w Radomiu kosztowała 800 milionów złotych. Wybudowano nowy terminal, przebudowano drogi kołowania, pas startowy i płytę postojową. Terminal jest wyposażony w urządzenia, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawną odprawę. Z Warszawy można się dostać do Radomia samochodem - trasą S7 lub pociągiem. Terminal jest gotowy na przyjęcie około trzech milionów pasażerów z możliwością rozbudowy tak, by mogło to być nawet dziewięć milionów. Parking przy lotnisku do połowy maja będzie bezpłatny. Według prognoz PPL do końca roku z lotniska w Radomiu skorzysta około 150 tysięcy podróżnych.

Poseł PiS Radosław Fogiel komentował w piątek rano otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Radom. - To przełomowa chwila, zrealizowanie zamierzeń, chociaż to dopiero oczywiście początek pracy, bo teraz to lotnisko musi funkcjonować, musi obsługiwać pasażerów, musi się też ludziom chcieć latać. Na razie lotnisko oferuje interesujące kierunki, do tego dojdą loty wakacyjne. Myślę, że wiele osób w tym roku wyruszy na urlop z Radomia - ocenił w Programie 1. Polskiego Radia.

Więcej o: