Rafał Trzaskowski ujawnił, jaki ma majątek. Oszczędności i trzy mieszkania

Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe za poprzedni rok. Dowiedzieliśmy się z niego, czym jeździ, ile zarobił jako prezydent Warszawy oraz ile zgromadził oszczędności. Polityk nie ma także zaciągniętych żadnych kredytów.

Rafał Trzaskowski razem z małżonką posiada 92 tys. 250 zł oszczędności oraz 8 tys. 800 euro. Oznacza to, że państwo Trzaskowscy mają za sobą dobry rok i względem poprzedniego ich środki finansowe wzrosły o 40 tys. zł. Wpływ na to mogą mieć wyższe dochody z tytułu sprawowanej przez Trzaskowskiego w Warszawie funkcji. W roku 2021 jako prezydent zarobił 166 tys. zł. Natomiast w zeszłym roku było to 260 tys. 470 zł. Oprócz prezydenckiej diety Trzaskowski dostał także m.in.: 31 tys. 600 zł należności za prawa autorskie od ZAiKS-u oraz 41 tys. zł za prowadzenie wykładów w Collegium Civitas. Niewielkie kwoty otrzymał także z Polskiego Radia oraz Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.  

Zobacz wideo Tomczyk: Nie ma planów, żeby wyznaczyć Rafała Trzaskowskiego na kandydata na premiera

Rafał Trzaskowski ma kilka nieruchomości

Majątek państwa Trzaskowskich to jednak nie tylko pieniądze. W oświadczeniu prezydent Warszawy wskazał, że z żoną posiada trzy nieruchomości. Największą z nich jest mieszkanie o powierzchni 103,5 m2, które jest warte ok. 1 mln 100 tys. zł. Kolejne, 79-metrowe, jest niewiele mniej warte - ok. 1 mln złotych. Najmniejsze z trzech należących do Trzaskowskich mieszkań ma 38 m2 i jego wartość wskazano na 350 tysięcy złotych. Co ważne, Trzaskowski nie jest obciążony żadnym kredytem. Do prezydenta Warszawy należy także działka z domem letniskowym, który co prawda - jak wynika z oświadczenia - jest w złym stanie technicznym. Powierzchnia tej nieruchomości to 919 m2, a domku - 36,5 m2. Wartość tej działki oszacowano w oświadczeniu na 70 tys. złotych. Odnotujmy jeszcze, że Rafał Trzaskowski posiada samochód Volvo XC70 z 2011 r. i antyczne meble, które dostał w spadku po rodzicach. 

Więcej o: