Tajemnicza śmierć krów w bawarskich Alpach wyjaśniona. Winne śmigłowce polityków

Dziewięć krów w bawarskich Alpach w ubiegłym roku wpadło w przepaść. Zwierzęta mogły przestraszyć się śmigłowców, transportujących polityków na szczyt G7. Ostatecznie rolnik wywalczył odszkodowanie.
Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

W czerwcu 2022 r. dziewięć krów w Jachenau w powiecie Bad Tölz-Wolfratshausen w Górnej Bawarii w południowych Niemczech wpadło w panikę, zniszczyło ogrodzenie oddzielające alpejską łąkę od stromego zbocza i runęło prosto w przepaść. Zwierzęta zginęły. Przez bardzo długi czas zastanawiano się, co było przyczyną niecodziennego zachowania krów.

Krowy przestraszyły się śmigłowca, który leciał na szczyt G7?

Ostatecznie potwierdzono, że panikę wśród krów wywołał hałas śmigłowców, transportujących polityków na szczyt G7, który odbywał się w górskim zamku Elmau w Alpach Bawarskich. Rolnik otrzymał odszkodowanie za poniesione straty od agencji odszkodowawczej G7, która najwyraźniej przyznała, że krowy faktycznie mogły przestraszyć się hałasu śmigłowców - podaje niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau".

Krowy spadły w przepaść. Rolnik dostał odszkodowanie

Co ciekawe, agencja nie podała żadnych szczegółów w tej sprawie. Nie wiadomo, jaką kwotę rolnik otrzymał w ramach odszkodowania, nie podano nawet uzasadnienia decyzji. "Szkody poniesione przez rolnika w wyniku utraty jego bydła zostały zrekompensowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi odszkodowań za szkody w związku ze szczytem G7 w 2022 roku" - wyjaśniło biuro prasowe agencji odszkodowawczej G7 w komunikacie cytowanym przez niemiecką gazetę. Wiadomo natomiast, że podczas szczytu G7 w 2022 r. z powiatu Bad Tölz-Wolfratshausen w Górnej wpłynął tylko jeden wniosek o odszkodowanie.

Więcej o: