Daniel Obajtek zapowiedział obniżkę cen paliw na Orlenie. "To nie jest promocja wyborcza"

Daniel Obajtek zapowiedział, że Orlen w wakacje obniży ceny paliw, podobnie jak w ubiegłym roku. Letnią promocję wprowadza też sieć Circle K.

- Decyzja jest już podjęta. Takie decyzje podejmuje się dużo wcześniej, analizuje się sytuację, sytuację konkurencji, ceny hurtowe. Polacy, klienci będą zadowoleni - w ten sposób Daniel Obajtek na antenie Radia Zet zapowiedział obniżki cen paliw na Orlenie w wakacje. 

Zobacz wideo AI zagraża artystom? Ekspertka: Ci od "fajnych obrazków" zostaną bez pracy

Orlen z promocją na ceny paliw w wakacje 

Obajtek podkreślił, że tak jak w ubiegłym roku, również w 2023 obniżki będą "spore". Roku latem na Orlenie można było zatankować paliwo ze zniżką w wysokości 30 gr. Jak przekazał prezes koncernu, w ramach promocji wydano wówczas 16 mln kuponów rabatowych. Również w tym roku zniżka wyniesie 30 gr, a promocja ruszy 30 czerwca i będzie obowiązywała do końca sierpnia. W porównaniu do zeszłego roku zmieniła się jednak ilość paliwa, którą możemy zatankować z rabatem. 

Paliwo będzie tańsze na każdym litrze o 30 groszy. Dla Karty Duzej Rodziny to jest 40 groszy. To będzie do 4 tankowań miesięcznie do 50 litrów. W tamtym roku promocja dotyczyła 3 tankowań miesięcznie

- podkreślił prezes PKN Orlen podczas konferencji prasowej, już po wystąpieniu w Radiu Zet. 

Z promocji - podobnie jak w zeszłym roku - mogą skorzystać osoby posiadające aplikację "VITAY", a także ci, którzy posiadają plastikowe karty "VITAY".

Obajtek w Radiu Zet zaprzeczył, jakoby była to "promocja wyborcza", po tym jak prowadzący zasugerował, że zniżka zostanie przedłużona do 15 października, gdy Polacy pójdą do urn. - W żadnym wypadku. W tamtym roku nie było wyborów, a zastosowaliśmy promocję. To są mechanizmy, które stosuje się na całym świecie, by zyskać dodatkowy portfel klientów - powiedział prezes Orlenu. Zapytany, czy można obniżyć ceny jeszcze bardziej, odrzekł, że "wszystko można, ale przez to możemy bardzo szybko zniszczyć gospodarkę".

Wakacyjne obniżki cen paliw Circle K

Promocję na wakacje przygotowała też sieć stacji Circle K. Z okazji zakończenia roku szkolnego, w piątek 23 czerwca będzie można zatankować paliwo aż o 50 groszy taniej. Rabat obowiązuje jednak jedynie między 14.00 a 17.00. 

Jeśli nie zdążyliście, to nic straconego. W ramach "Summer Weekend" Circle K oferuje zniżkę na paliwo w wysokości 35 gr. Promocja będzie obowiązywać w każdy weekend aż do 3 września. Rabaty dotyczą zarówno paliw miles, jak i milePLUS, a także SupraGas, czyli LPG. Warunkiem skorzystania z obu ofert jest przystąpienie do programu Circle K Extra.  

Cena ropy spada

Nadzieję na jeszcze większe obniżki daje mocna przecena cen ropy na giełdach w ostatnich dniach. Póki co w tym tygodniu potaniała już o 4 proc. i dziś dalej spada o ponad 1 proc. - Baryłka ropy amerykańskiej w dostawach na VII kosztuje na giełdzie surowcowej w Nowym Jorku nieco ponad 68 dol. po spadku w czwartek o 4,2 proc. Z kolei ropa Brent wyceniana jest po na 73 dol. za baryłkę - pisze PAP Biznes.

Więcej o: