Ma 101 lat i wciąż pracuje. Do tego stała się gwiazdą TikToka. Seniorka ma radę dla pracujących

101-letnia mieszkanka stanu Ohio, mimo że mogła być od dawna na emeryturze, zdecydowała się pracować. Kobieta stała się gwiazdą TikToka, kiedy jej o 80 lat młodsza koleżanka z pracy nagrała z nią filmiki i zdradziła wiek Jayne Burns.

Kiedy w 2021 roku Maggie HusVar dodała filmik na TikToku z Jayne Burns, użytkownicy nie wierzyli, że kobieta ma blisko 100 lat i wciąż pracuje jako krawcowa. Nagranie zostało wyświetlone blisko 10 mln razy, a w komentarzach użytkownicy pisali, jak bardzo są zdziwieni wiekiem Burns. "99!!!!? Ona wygląda znacznie młodziej! Kocham ją!", "Omg, myślałem, że ma co najwyżej 70 lat!", "Od dziś jestem fanem Jayne" - to tylko cześć ich wypowiedzi. W jednym z komentarzy ktoś napisał, że oceniłby wiek kobiety na maksymalnie 80 lat, na co autorka nagrania odparła "ona miała 80 lat, kiedy ja się urodziłam". 

101-latka daje radę swoim fanom

Podczas krótkiego nagrania Maggie pyta starszą koleżankę z pracy, jaką ma radę dla innych, ponieważ na TikToku ma wielu fanów. Burns początkowo zdziwiona pyta: "Tak? Mam?", po czym dodaje, "Ruszajcie się". Jak podaje cnbc.com, kobieta pracuje w zakładzie krawieckim od 1997 roku. Jej córka znalazła pracę Jayne po śmierci jej męża, którą bardzo przeżyła i nie mogła się pogodzić ze stratą. Praca miała odwrócić jej uwagę od żalu na jakiś czas, a została w zakładzie na 26 lat i jak mówi, planuje pracować "tak długo, jak będzie mogła".  

Wcześniej 101-latka była księgową, teraz mówi, że najlepsze elementy jej pracy to ludzie, z którymi pracuje i "bardzo mili klienci", którzy często są bardzo zaskoczeni, widząc starszą kobietę przy tkaninach. Jak stwierdza, nie ma przepisu na długie i szczęśliwe życie, ale "praca jej pomaga". Uważa, że najważniejszą rzeczą podczas wykonywania obowiązków zawodowych są "mili współpracownicy" i to oni sprawiają, że praca staje się przyjemna. "Ważne jest, aby znaleźć ludzi, którzy są przyjaźni i mili" - tłumaczy.

W zeszłym roku kobieta świętowała setne urodziny. Z tej okazji współpracownicy zorganizowali jej przyjęcie urodzinowe. Zdaniem Jayne dobre relacje zawodowe nie tylko sprawiają, że praca jest przyjemniejsza, ale może również przyspieszyć czas, co jej zdaniem pomaga żyć dłużej. "Bycie zajętym powstrzymuje cię od skupiania się na bólach" - mówiła w rozmowie z portalem. Maggie HusVar, cytowana przez local12.com powiedziała, że Burns "każdego dnia uczy ją, jak cieszyć się prostymi rzeczami w życiu i naprawdę delektować się każdą chwilą". 

Ma ponad 100 lat i wciąż pracuje 

101-latka nie jest jedyną osobą, która pracuje w tym wieku. Doktor Howard Tucker jest neurologiem i pracuje w jednym ze szpitali w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Jest najstarszym praktykującym lekarzem na świecie. Dziś już nie leczy pacjentów, ale wciąż uczy studentów i rezydentów, dodatkowo pracuje jako ekspert w sądowych sprawach medycznych. W 2021 roku trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy praktykujący lekarz na świecie. "Lubię to, co robię. Emerytura to wróg długowieczności. Ludzie przez to usychają - mówił w rozmowie z news5cleveland.com. Lekarz nie zamierza iść na emeryturę i planuje pracować do końca życia.

Więcej o: