Wielkie pieniądze z państwowych spółek dla firmy kuzyna Kaczyńskiego. Zaskakujący wzrost przychodów

Grzegorz Tomaszewski jest prezesem Forum Polskiej Gospodarki, którego przychody znacznie zwiększyły się w ubiegłym roku. Firma kuzyna Jarosława Kaczyńskiego odnotowała wzrost przekraczający milion złotych. Sukces ten był możliwy m.in. dzięki reklamom spółek skarbu państwa. W ten sposób Grzegorz Tomaszewski kontynuuje swoją biznesową karierę, która dotychczas była związana m.in. z "Gazetą Polską Codziennie", Telewizją Republika i spółką Srebrna.

Grzegorz Tomaszewski to prezes oraz jeden z głównych wspólników Forum Polskiej Gospodarki, które - jak czytamy na stronie internetowej spółki - "jest serwisem gospodarczo-społecznym o charakterze konserwatywnym". Przedsiębiorstwo ciotecznego brata Jarosława Kaczyńskiego wydaje darmowy miesięcznik oraz organizuje konkurs Kryształy Polskiej Gospodarki. Działania te są wspierane przez państwowe podmioty, dzięki czemu firma kuzyna prezesa PiS osiągnęła w 2022 roku 2,72 mln zł przychodu.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 161 [zawiera autopromocję]

Kaczyński ma kuzyna, którego firma o 63 proc. zwiększyła przychody m.in. dzięki spółkom skarbu państwa

Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że w 2021 roku przychody Forum Polskiej Gospodarki wynosiły 1,67 mln zł. Osiągnięcie rok później poziomu 2,72 mln zł oznacza zatem wzrost o 63 proc. Koszty operacyjne przedsiębiorstwa również rosły, ale wolniej, bo o 22,5 proc.

Spółka Tomaszewskiego osiągnęła dzięki temu 81,5 tys. zł zysku netto. W znacznej mierze przyczyniły się do tego państwowe spółki, takie jak Orlen, Energa, PKO BP, KGHM czy PGE. Podmioty te reklamują się w magazynie wydawanym przez Forum Polskiej Gospodarki oraz podczas konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki.

Kim jest Grzegorz Tomaszewski? Kuzyn Kaczyńskiego "pracował przy tajnym projekcie zbrojeniowym PRL"

Zanim Grzegorz Tomaszewski został prezesem Forum Polskiej Gospodarki i posiadaczem 35 proc. udziałów tej firmy, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego był m.in. członkiem rady nadzorczej Telewizji Republika oraz prezesem spółki wydającej "Gazetę Polską Codziennie". Tomaszewski to także członek rady nadzorczej spółki Srebrna, z którym prezes PiS rozmawiał na temat budowy nowych wieżowców w Warszawie, o czym pisaliśmy. Wyjaśniając sprawę wstrzymanej inwestycji spółki Srebrna, dziennikarze zbadali również działalność Grzegorza Tomaszewskiego w czasach PRL.

Jak informowaliśmy, Andrzej Stankiewicz ustalił, że Grzegorz Tomaszewski nie był agentem Służby Bezpieczeństwa, ale "bezpieka zaufała mu na tyle, by dać mu dostęp do tajemnic komunistycznego państwa". Stankiewicz przekazał także, że dotarł do dokumentów IPN, z których wynikało, że Tomaszewski pracował przy tajnym projekcie zbrojeniowym PRL. Kuzyn Kaczyńskiego powiedział, że chodziło o opracowanie linii do produkcji łusek do nabojów.

Więcej o: