Niedziela handlowa. Czy 13 sierpnia sklepy będą otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

Do końca roku zostały trzy niedziele handlowe, podczas których będzie można zrobić zakupy. Czy 13 sierpnia sklepy będą otwarte? Kiedy będzie najbliższa niedziela handlowa?

Niedziela handlowa jest idealną okazją na zrobienie zakupów i uzupełnienie zapasów dla wielu rodzin. Odkąd 1 marca 2018 roku w życie weszła ustawa o zakazie handlu, jest to niemożliwe w większości sklepów. Czy najbliższa niedziela 13 sierpnia będzie niedzielą handlową?

Zobacz wideo Zakupy bez listy oznaczają większy paragon i przepełnioną lodówkę? "Zlecam zakupy mężowi"

Niedziela handlowa w sierpniu 2023. Czy 13 sierpnia będą otwarte sklepy?

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia sklepy będą zamknięte. Zgodnie z ustawą: "w niedziele i święta w placówkach handlowych zakazany jest handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, a także powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu (w tym osobie wykonującej pracę w placówce handlowej na podstawie umowy prawa cywilnego jak np. umowa zlecenia) wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem". Są jednak pewne sklepy, w których zrobienie zakupów będzie możliwe. Są to miejsca, w których właściciele zdecydują się stanąć za kasą oraz Żabki i Carrefour Express. 

Kiedy będzie niedziela handlowa? Do końca roku zostały trzy niedziele na zrobienie zakupów

W 2023 roku zostały już jedynie trzy niedziele, podczas których będzie można swobodnie zrobić zakupy w supermarketach i galeriach handlowych. Najbliższa z nich będzie już niedługo, ponieważ 27 sierpnia, dzięki czemu wiele osób będzie mogło zrobić zakupy, wracając z ostatnich wyjazdów. Kolejne niedziele handlowe wydarzą się dopiero w okresie okołoświątecznym, kiedy nastąpi wzmożona potrzeba zrobienia zakupów i nabycia prezentów dla bliskich. Pierwsza z nich odbędzie się 17 grudnia, a ostatnia w tym roku jest zaplanowana na 24 grudnia.

Więcej o: